Daugavpilī par 1,3 miljoniem eiro renovēs daudzdzīvokļu ēku

0
125
Publicitātes foto.

Swedbank piešķīrusi 700 000 eiro aizdevumu daudzdzīvokļu ēkas renovācijai Daugavpilī, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.

Ēkas atjaunošanas darbiem saņemts arī AS Attīstības finanšu institūcija “Altum” grants Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansētās energoefektivitātes programmas ietvaros. Kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā 1,3 miljoni eiro.

1980.gadā celtās piecstāvu 97 dzīvokļu ēkas Šaurajā ielā 25A renovāciju koordinēs SIA DMP, kuras darbības joma ir nekustamā īpašuma pārvaldīšana un apsaimniekošana. Būvdarbus veiks SIA Builder Industry.

Projekta ietvaros ir plānota fasādes un cokola siltināšana, jumta kapitālais remonts un bēniņu pārseguma siltināšana, pagraba pārseguma siltināšana, logu un durvju nomaiņa, ieeju durvju nomaiņa, lodžiju aizstiklošana, apkures sistēmas pārbūve, ūdensvada un kanalizācijas sistēmas atjaunošana, ventilācijas sistēmas atjaunošana, zibensaizsardzības ierīkošana un citi darbi.

Īstenojot projektu, būtiski tiks samazinātas uzturēšanas izmaksas – plānotais ietaupījums varētu sasniegt 65%. Veiktie energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi nodrošinās siltumenerģijas ietaupījumu apkurei 90,49 kilovatstundas uz kvadrātmetru gadā, kā arī siltumnīcefekta gāzu samazinājumu par 122,54 CO2 ekvivalenta tonnām gadā, norāda bankā. 

Ēkai ir septiņas ieejas un apsaimniekošanas platība ir vairāk nekā 5000 kvadrātmetru.

Swedbank Valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas nodaļas vadītājas Ilze Kukute norāda, ka pērn Swedbank līdzfinansējusi 30 projektu energoefektivitātes uzlabošanai. Arī šis gads ir sācies aktīvi – sešos mēnešos Swedbank ir piešķīrusi finansējumu 26 daudzdzīvokļu māju atjaunošanas projektiem par kopējo summu 12,3 miljoni eiro.

DMP reģistrēta 2014.gadā un šobrīd apsaimnieko 29 daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Daugavpilī ar kopējo apsaimniekojamo platību vairāk nekā 90 000 kvadrātmetru. DMP nodrošina dzīvojamo māju pārvaldīšanu un piesaistītā zemesgabala uzturēšanu, tostarp konstruktīvo elementu un inženierkomunikāciju tehnisko apsekošanu, apkopi, uzturēšanu un remontu, pārvaldīšanas darba plānošanu, organizēšanu un pārraudzību, kā arī veic citus pakalpojumus pēc dzīvojamo māju īpašnieku uzdevuma.

Šogad 14.jūnijā Ekonomikas ministrija apstiprināja Atveseļošanas fonda atbalsta programmu, kur programmas ietvaros tiks turpināts sniegt atbalstu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai un pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu.

Pēc aktīvu apmēra Swedbank ir lielākā banka Latvijā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit