Daugavpilī pašvaldība palīdz labiekārtot daudzdzīvokļu māju pagalmus

0
328

Daugavpils dome īsteno atbalsta programmu, kas ļauj daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem saņemt līdzfinansējumu brauktuvju, ietvju un stāvlaukumu izbūvei mājām piesaistītajās teritorijās. Šogad pašvaldība finansējusi sešus labiekārtošanas projektus par kopējo summu 250 683 eiro, ziņo Daugavpils pilsētas dome.

Ar programmas līdzfinansējumu Tukuma ielā 4 izbūvēts stāvlaukums, pagalmā Imperatoru ielā 3 atjaunots asfalta segums, asfalta nomaiņas darbi šonedēļ sākušies pie mājas Inženieru ielā 4.

Brauktuves, ietvju, stāvlaukuma būvniecībai vai atjaunošanai iespējams saņemt līdz 70% no atbalstāmajām izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro bez PVN par 1 m2. Dome pilnā apmērā finansē arī tehniskās dokumentācijas izstrādi, ja tas ir nepieciešams, bet ne vairāk kā 3000 eiro bez PVN.

Saskaņā ar līdzfinansējuma programmas noteikumiem, atbalstu var saņemt ne tikai asfaltēšanas darbiem, bet arī bērnu rotaļu laukumu ierīkošanai – 80% apmērā no atbalstāmām izmaksām, bet ne vairāk kā 5000 eiro bez PVN –, apgaismojuma būvniecībai un atjaunošanai – 80% apmērā no atbalstāmām izmaksām, bet ne vairāk kā 1500 eiro bez PVN, vienam apgaismojuma punktam (stabam) –, un citiem darbiem.

Pieteikt piemājas teritoriju dalībai programmā var ikviens dzīvokļa īpašnieks. Lai to izdarītu, jāuzraksta Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmumā (DDzKSU) iesniegums ar lūgumu, piemēram, nomainīt asfalta segumu vai ierīkot autostāvvietu. Vēlāk DDzKSU organizē sapulci vai veic īpašnieku aptauju. Lai saņemtu domes līdzfinansējumu, nepieciešams saņemt 2/3 dzīvokļu īpašnieku piekrišana. Ja attiecīgs lēmums tiek pieņemts, izstrādā projektu un veic iepirkumu. Ar iepirkuma rezultātiem DDzKSU iepazīstina īpašniekus. Ja atkal ir saņemta piekrišana no 2/3 dzīvokļu īpašniekiem, projektu var sākt īstenot.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit