Daugavpilī turpinās darbs pie graustu likvidācijas un sakārtošanas

0
44
Foto no Daugavpils.lv

Rūpējoties par pilsētvides sakoptību, Daugavpilī turpinās darbs pie vidi degradējošo ēku likvidēšanas. Šogad piespiedu kārtā tiks nojaukts grausts Stacijas ielā 95. Tiek meklēti risinājumi arī daudzu citu objektu sakārtošanai, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā.

Līgums par bijušās šūšanas fabrikas Stacijas ielā 95 nojaukšanu parakstīts marta beigās. Tas ir pirmais precedents, kad pašvaldība pieņem lēmumu par privātpersonai piederošā objekta piespiedu nojaukšanu.

Kopumā Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta uzskaitē šobrīd ir 142 grausti. Daži no tiem ir iekonservēti, dažus atjauno, attiecībā uz vairākiem ierosinātas administratīvās lietas. Vidi degradējošām ēkām un teritorijām tiek piemērota paaugstināta Nekustamā īpašuma nodokļa likme, kā arī pašvaldības speciālisti pastāvīgi veic šādu objektu uzraudzību un strādā ar to īpašniekiem, lai atrisinātu problēmu.

Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs Igors Aleksejevs stāsta: “Cīņa ar graustiem Daugavpilī turpinās nemitīgi. Pavisam drīz, pateicoties deputātu lēmumam, pārvērtīsies pilsētas daļa, ko Daugavpils iedzīvotāji un viesi ierauga, ierodoties mūsu dzelzceļa stacijā. Pirms tam varam atcerēties bijušo kopmītņu 18. novembra ielā 43 nojaukšanu, kas veikta par pašvaldības līdzekļiem, bijušās mēbeļu fabrikas Siguldas ielā 6b nojaukšanu veica pats īpašnieks, bet pamestā pārtikas veikala vietā Inženieru ielā 3, ko arī nojauca īpašnieks, šā gada februārī jau tika atvērts jaunuzcelts veikalu tīkls. Arī šogad Būvvalde pastiprināti apseko pamestās ēkas un soda īpašniekus. Mēneša sākumā situācija ir šāda: Mežciemā, Gajokā, Niderkūnos, Kalkūnos un Rugeļos tiek veikti demontāžas darbi 5 objektos, nojaukti 7 objekti, bet pārbūvēti 7. Arī kāds liels pilsētas uzņēmējs plāno nojaukt ēku Slāvu ielā 4A un uzbūvēt jaunu ražošanas ēku. Mēs saprotam, ka nojaukšanas darbi nav lēti, tomēr ēkas īpašniekiem, tāpat kā ikvienam no mums, ir jābūt atbildīgiem par savu īpašumu.”