Daugavpils būvniecības tehnikumam piešķir 88 000 eiro

0
471

Saeima šorīt atbalstījusi divas tā saucamās deputātu kvotas, no kurām viena paredz piešķirt 88 000 eiro Daugavpils būvniecības tehnikuma izglītības programmas īstenošanas vietas Višķi materiāltehniskās bāzes uzlabošanu mūsdienīgas mācību vides un kvalitatīvas profesionālās izglītības nodrošināšanai.

Minēto priekšlikumu likumprojektam Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2022., 2023. un 2024.gadam iesniedza deputāti Atis Zakatistovs, Ilze Indriksone (NA), Ainars Latkovskis (JV) un Juris Jurašs (JKP). Paredzēts, ka 88 000 eiro pārdalīs no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.

Pret šo priekšlikumu asi iebilda vairāki opozīcijas deputāti, paužot neizpratni, kāpēc tieši šai izglītības iestādei koalīcijas deputāti vēlējušies piešķirt finansējumu. Partijas Republika pārstāvis Kaspars Ģirģens norādīja, ka šis esot bijušās Par cilvēcīgu Latviju deputātes Janīnas Kursītes priekšlikums.

Viņš aicināja politiķi paskaidrot, ko ar 88 000 eiro iecerēts uzlabot, tomēr Kursīte debatēs runāt nepieteicās. Arī Ģirģena partijas biedre Evija Papule pauda sašutumu, sakot, ka Daugavpilī ir divi tehnikumi un, viņasprāt, tieši otram būtu vairāk bijuši nepieciešami līdzekļi, lai palīdzētu risināt dzelzceļa krīzi.

Arī Ēriks Pucens (R) akcentēja, ka šis priekšlikums parādot, cik maksā viens deputāts. Viņš vērsās pie Kursītes, sakot, ka viņa šādi rūpējas tikai par vienu skolu, piebilstot, ka tas nav tālredzīgi.

Arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvis Edgars Tavars debatēs norādīja, ka svarīgu mācību iestāžu ir daudz, tāpēc būtu tikai loģiski, ka koalīcijas deputāti, kuri iesnieguši šīs kvotas pastāstītu par savu priekšlikumu.

Tāpat šodien Saeimā atbalstu guva deputātu Raivja Dzintara (NA), Jura Pūces (AP), Juraša, Latkovska un Zakatistova priekšlikums, kas no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirs 5000 eiro dotāciju biedrībai Draudzīgais aicinājums pasākuma Gada Skolotājs organizēšanai. Šo priekšlikumu atbalstīja kopumā 63 parlamentārieši.

Likumprojektā atbalstu guva arī Ministru kabineta priekšlikums kādam augstas gatavības projektam. Saeima lēma atbalstīt valdības iepriekš pielemto 559 988 eiro piešķīrumu jaunu ugunsdzēsības depo būvniecībai Aizputē, Dagdā, Iecavā, Ilūkstē, Kandavā, Priekulē, Rūjienā un Saulkrastos.

Vienlaikus politiķi šodien arī noraidīja vairākus priekšlikumus. Tā, piemēram, atbalstu neizdevās gūt Republikas deputātu iecerei pārdalīt 12,5 miljonus eiro no Aizsardzības ministrijas programmas Nacionālo bruņoto spēku uzturēšana 1.–4.klašu brīvpusdienu nodrošināšanai. Kā pamatojumu tam opozicionāri skaidroja, ka atbilstoši Veselības ministrijas pamatnostādnēm nepieciešamais finansējums brīvpusdienām aprēķināts uz 22,3 miljoniem eiro gadā, bet piešķirti tikai 9,8 miljoni eiro.

Atbalstu neguva arī Neatkarīgo frakcijas iecere pārdalīt 450 000 no Sabiedrības integrācijas fonda līdzekļiem Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM). Priekšlikums paredzēja nodrošināt vispārējās izglītības iestādēs atbalsta personālu – acu ārstu, fizioterapeitu un psihologu, lai mazinātu bērniem ilgstošo radīto Covid-19 seku ietekmi. Bez vairākuma atbalsta palika arī Alda Gobzema (LuK) iecere no Aizsardzības ministrijas līdzekļiem pārdalīt 10 miljonus eiro IZM pedagogu palīgu amatu izveidei, lai uzlabotu izglītības kvalitāti.

Arī ZZS priekšlikums novirzīt 10 miljonus eiro no nodokļu ieņēmumiem ēnu apkarošanā uz IZM budžetu ikgadējā finansējuma pieaugumam augstākajai izglītībai un zinātniskajai darbībai, tika noraidīts.