Daugavpils Inovāciju centrā uzlabo energoefektivitāti

0
81

Pagājušā gada decembrī bijušā kinoteātra Renesanse, tagadējā Daugavpils Inovāciju centra teritorijā (Vienības ielā, 30) sākts vērienīgs ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas projekts. Noslēdzot sagatavošanas darbus, būvnieki SIA Jēkabpils PMK un SIA Belmast Būve sākuši demontāžas darbus telpu iekšpusē un pagraba telpu siltināšanu, vēsta Daugavpils pilsētas pašvaldība.

Projekts, kas tiek īstenots ar ERAF līdzfinansējumu, ir jāpabeidz 12 mēnešu laikā. Plānots nosiltināt pagraba telpas, jumtu un ārsienas no iekšpuses, nomainīt ārdurvis, lūkas un logus, pārbūvēt apkures un karstā ūdens padeves sistēmu, uzstādīt mehānisko ventilāciju un nomainīt apgaismojumu.

Paralēli siltināšanas projektam norisinās arī Norvēģijas grantu projekts, kas paredz izveidot un modernizēt Latvijā inovāciju centrus un tiek īstenots Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā un Ventspilī. Šī projekta ietvaros paredzēts attīstīt skolēnu zināšanas eksakto zinātņu jomā (STEM) un palīdzēt izvēlēties nākotnes profesiju. Šim nolūkam tiks izstrādātas jaunas interešu izglītības programmas skolēniem, studentiem un skolotājiem. Centrs kļūs par bāzi praktiskām nodarbībām ar interesantiem spēles elementiem. Pašlaik notiek sagatavošanās iepirkumam šo objektu iegādei un transportēšanai.

Visi spēļu un izglītojošie elementi, kas agrāk atradās Inovāciju centrā, pārvietoti uz Daugavpils Universitātes veco korpusu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit