Daugavpils novadā top kokapstrādes komplekss

0
4
Foto no daugavpilsnovads.lv.

Daugavpils novada Skrudalienas pagastā sadarbībā ar uzņēmumu AD Biogāzes stacija plāno attīstīt kokapstrādes uzņēmumu – Daugavpils Wood, kas nodarbosies ar dažādu koksnes produktu ražošanu, ziņo Dainis Bitiņš, Daugavpils novada domes Informācijas un sabiedrisko attiecību daļas sabiedrisko attiecību speciālists.

Projektā plānots ieguldīt vairāk nekā 1,5 miljoniem eiro. Kā atzīmē uzņēmuma pārstāvji, tas būs liels ieguvums Daugavpils novadam, jo tiks radītas jaunas darbavietas, kā arī attīstīta uzņēmējdarbības vide.

Kā skaidroja Kārlis Laduss, topošās ražotnes Daugavpils Wood mātes sabiedrības GoWood izpilddirektors, uzņēmums plāno iesākt ar kamīnmalku, kuru galvenokārt eksportēs. To plānots ražot rūpnieciski, lielos apjomos, nodrošinot augstu produkta kvalitāti. Kvalitāte ir svarīga, jo produkciju eksportēs uz dažādām pasaules valstīm – Lielbritāniju, Skandināviju, Vāciju, kā arī ASV. Uzņēmumam ir strādājoša koksnes produktu ražotne Limbažos, kas visu produkciju eksportē uz Lielbritāniju, kur atrodas uzņēmuma lielākais partneris. Topošās ražotnes pārstāvji uzsver – uzņēmums ir 100% ar Latvijas kapitālu un tiek attīstīts ar pašu spēkiem.

Sākotnēji būs nepieciešami 23 darbinieki, taču uzņēmumam uzsākot darbu pilnā jaudas apjomā darbinieku skaits tiks palielināts līdz 32. Darbam varēs pieteikties gan vīrieši, gan sievietes, jo līdzīgā uzņēmumā Limbažos veiksmīgi līdztekus strādā abu dzimumu pārstāvji.

Izejvielas plānots iegūt sadarbībā ar Latvijas valsts mežiem, kā arī vietējiem uzņēmumiem, kas darbojas mežizstrādes nozarē. Galvenais materiāls kamīnmalkai – bērzs, taču plāno attīstīt arī alkšņu malkas ražošanu.

Šobrīd aktīvi notiek ražotnes būvniecības darbi, kurus plānots pabeigt līdz novembra sākumam.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit