Daugavpils pašvaldībā apsver otra tilta būvniecību pār Daugavu

0
374
Attēls ilustratīvs

Ņemot vērā transporta kustības intensitāti un esošā tilta tehnisko stāvokli, Daugavpils pilsētas pašvaldībā aktualizēts jautājums par jauna tilta nepieciešamību pāri Daugavai, vēsta pašvaldība.

Pašlaik pilsētas apkaimes Daugavas krastos savieno dzelzceļa tilts netālu no Daugavpils cietokšņa un Vienības tilts, kas pieejams transportlīdzekļiem un gājējiem.

1935.gada 23.novembrī tika atklāts Vienības tilts pār Daugavu, kas savienoja Daugavpili un Grīvu. Šis tilts kļuva ne tikai par vienotības simbolu starp abiem Daugavas krastiem, bet arī bija pirmā šāda veida tērauda būve visā Baltijā. Otrā pasaules kara laikā, 1941.gadā, atkāpjoties vācu karaspēkam, tika uzspridzināti vairāki tilta posmi, kas vēlāk tika atjaunoti. Vērienīga tilta rekonstrukcijas notika 1989.gadā un 2007.gadā.

Daugavpils pilsētas pašvaldības Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa skaidroja, ka iecere būvēt otru tiltu pār Daugavu pastāv jau sen. Tā bijusi iekļauta gan iepriekšējā pilsētas teritoriālajā plānojumā, gan arī pašlaik spēkā esošajā plānojumā. VAS Latvijas Valsts ceļi, plānojot izbūvēt Daugavpils apvedceļu, izskatīja ieceri tilta būvniecībai savienojot Ruģeļu apkaimi un Augšdaugavas novada Tabores pagastu. Pašvaldībā apsver iespēju izbūvēt otru tiltu savienojot Gajoka un Judovkas mikrorajous. Teritorijas plānojumā arī ir paredzēta vieta tilta būvniecībai pie Daugavpils cietokšņa, blakus dzelzceļa tiltam.

Patlaban pašvaldības iecere otra tilta būvniecībai pār Daugavu vēl ir sākuma stadijā. Tiek apzinātas provizoriskās izmaksas un piemērotākās vietas tilta būvniecībai, lai ar konkrētiem piedāvājumiem iepazīstinātu pilsētas iedzīvotājus.