Rīgas Tehniskās universitātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūtā testēta decentralizētu mehānisko pieplūdes/nosūces ventilācijas sistēmu siltuma atgūšanas efektivitāte ar mainīgiem āra gaisa parametriem.

Mūsdienās gandrīz visas jaunbūves ir aprīkotas ar kādu mehāniskās ventilācijas sistēmu, vai tā būtu hibrīda, pilna pieplūdes/nosūces ventilācijas sistēma vai vietēja personalizēta ventilācija. Tas vajadzīgs, lai uzlabotu iekštelpu gaisa kvalitāti un vienlaikus maksimāli samazinātu siltuma zudumus, kas neizbēgami rodas ar dabisko ventilācijas sistēmu.

Viens no jaunumiem tirgū, ko arvien biežāk iesaka un lieto, ir decentralizētas sienā iebūvējamas ventilācijas iekārtas, kuras veido ventilators, filtrs, keramiska materiāla siltummainis, aizsargrestes un automātika (attēls 1). Šādu iekārtu darbības princips: iekārtas uzstāda pa pāriem, un tās darbojas sekvenciāli, proti, kamēr viena piegādā gaisu telpā, otra gaisu nosūc. Pēc aptuveni 70 sekunžu gara cikla darbības virziens mainās, un pieplūdes gaiss tiek piesildīts, izmantojot keramiskajā siltummainī uzkrāto siltumenerģiju.

Plašāk par tēmu lasiet žurnāla Būvinženieris augusta numurā (Nr. 69).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.