“DEPO DIY” ēka Imantā iegūst BREEAM ilgtspējas sertifikātu

0
248
Publicitātes foto

Baltijas nekustamo īpašumu investīciju holdinga grupas uzņēmuma Summus Capital īpašumā esošā DEPO DIY veikala ēka Imantā ir ieguvusi vērtējumu Ļoti labi augsti novērtētajā, starptautiskajā BREEAM ilgtspējas sertifikātā iekštelpu jeb in-use kategorijā. Tas norāda, ka ēka atbilst augstiem ilgtspējības un energoefektivitātes standartiem un ir īstenoti vairāki pasākumi, lai samazinātu ietekmi uz apkārtējo vidi.

DEPO DIY veikala ēka Imantā visaugtāko vērtējumu ieguvis kategorijās: enerģija, transports, izturība un izmantotie materiāli. Īpaši augstu vērtējumu ieguva kategorija izturība, kas no 18 maksimāliem punktiem ieguva 15 jeb 83,33%.

BREAAM sertifikācija ir plaši atzīta starptautiska metode, kas visbiežāk tiek izmantota, lai novērtētu ilgtspējīgi uzbūvētas ēkas. Šo sertifikāciju var iegūt, ievērojot rūpīgu plānošanu, būvniecību, materiālu un tehnoloģiju izvēli, lai ēka darbojas kā saskaņota, efektīva un vienota sistēma. Sertificēšanas procesā ēkas tiek vērtētas pēc tādām kategorijām kā iekštelpu vides kvalitāte (veselība un labsajūta), enerģija, transports, ūdens, izmantotie materiāli, izturība, zemes izmantojamība un ekoloģija, piesārņojums un piemērotība.

Imantā esošā DEPO DIY ēkas būvniecība tika uzsākta 2021.gadā, ņemot vērā ilgtspējīgas attīstības principus un tās ietekmi uz vidi. Veikals ir viegli sasniedzams no pilsētas centra ar sabiedrisko un privāto transportu, kā arī tas ir tuvu autoceļam, kas ved no Rīgas uz Ventspili, apvienojot vairākas Latvijas pilsētas, kā, piemēram, Rīgu, Jūrmalu, Tukumu, Talsus u.c.