“Depo” veikalam izsniegtā būvatļauja Jelgavā tiek atcelta

0
10

Senāts lēmis neierosināt kasācijas tiesvedību, un atstāt spēkā Administratīvās apgabaltiesas lēmumu, ar kuru Depo veikalam izsniegtā būvatļauja Jelgavā ir atcelta, aģentūru LETA informēja Augstākajā tiesā.

Jau vēstīts, ka iepriekš Administratīvā rajona tiesa atcēlusi Jelgavas pašvaldības izsniegto būvatļauju lielveikala Depo būvniecībai.

Senāta lēmums neierosināt lietu nozīmē, ka apgabaltiesas lēmums paliek spēkā, un nepieciešamās atļaujas, kuras paredzēja veikala Depo būvniecību Jelgavā, netālu no Jelgavas pils tiek atceltas.

Senāts secināja, ka apgabaltiesas spriedums ir tiesisks un pamatots, un apgabaltiesa ir vispusīgi pamatojusi to, kāpēc būvniecības iecere neatbilst esošajai dominējošajai apbūves funkcijai attiecīgajā Jelgavas apbūves kvartālā un ir pretrunā esošo būvju apbūves parametriem. Tāpat apelācijas instances tiesa ir pareizi atzinusi, ka būvobjekta funkcionēšanai būtu nepieciešama satiksmes infrastruktūras pārkārtošana, kas ietekmētu pieguļošās teritorijas.

Senāts lēmumā par atteikšanos ierosināt kasācijas sūdzību norādīja, ka apgabaltiesa ir izvērtējusi, vai lokālplānojumā ietvertie risinājumi pietiekamā detalizācijas pakāpē risina teritorijas izmantošanas, kā arī transporta infrastruktūras jautājumus, proti, vai būtu pieļaujams neizstrādāt detālplānojumu. Apgabaltiesa salīdzinājusi lokālplānojumā paredzētos satiksmes organizācijas risinājumus ar būvprojekta sastāvā ietvertajiem risinājumiem un atzina, ka transporta infrastruktūras kompleksi risinājumi nav sniegti pietiekamā detalizācijas pakāpē.

Iepriekš vēstīts, ka tiesā vērsās biedrība Jelgavas attīstībai, biedrība Direct impact un vairākas fiziskas personas. Pieteicēji iebilda pret Jelgavas pilsētas domes 2017.gada 27.aprīļa lēmumiem par veikala-noliktavas Depo būvniecību Jelgavā, Cukura ielā 2.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit