Digitalizācijas forumā vairāk nekā 340 dalībnieku

0
61
Konferences organizētāji.

Būvniecības digitalizācijas starptautiskajā tiešsaistes konferencē Akropoles Apollo kino 22.oktobrī notika 13 ārvalstu digitalizācijas ekspertu prezentācijas.

Konferences galvenās tēmas bija: būvniecības informācijas modelēšanas (BIM) ietekme projektēšanas un būvniecības izmaksās –
CAPEX, BIM ieguvumi ekspluatācijas izmaksās – OPEX, BIM loma inovāciju radīšanā.

Forumu organizēja Būvniecības industrijas digitalizācijas asociācija (BūvID) un CMB Inženieru kompetences centrs. Lektori bija no Igaunijas, Dānijas, Rumānijas, Lielbritānijas, Francijas, Vācijas, Itālijas, ASV, Krievijas, Somijas un Latvijas.

Konference organizēta, lai uzsvērtu BIM lomu būvniecībā, investīciju, inovāciju un jaunas biznesa pieejas radīšanā, kā arī veidotu Latvijas nozares profesionāļu kontaktu tīklu ar ārzemju ekspertiem. «Veiksmīgu BIM projektu pamatā ir saprotama, efektīva un cilvēcīga komunikācija, izmantojot mūsdienīgus procesus un tehnoloģijas,» uzskata BūvID valdes priekšsēdētājs Jānis Berķis.

Pirmajā konferences daļā par BIM ietekmi uz projektēšanas un būvniecības izmaksām Capital Expenditures jeb CAPEX uzstājās astoņi eksperti. Skanska ASV kompānijas Bostonas reģionālais menedžeris Pols Pedini stāstīja par multidisciplināriem projektiem BIM vidē.

AS RB Rail BIM un AIM koordinators Martins Millers informēja par BIM lietošanu Rail Baltica projektēšanā. Edvards Stevensons, Egis BIM integrācijas inženieris no Francijas, un Katalins Andrei, DB Engineering&Consulting BIM grupas vadītājs no Rumānijas, raksturoja datu daudzuma ieguves rezultātu izveides principus.

Visu rakstu lasiet žurnāla Būvinženieris decembra numurā (Nr.77).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit