Diskutē par Čiekurkalna stacijas nākotnes attīstību

0
267

Šonedēļ VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) viesojās Čiekurkalna apkaimes, Rīgas domes, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un Čiekurkalna dzelzceļa stacijai pieguļošo teritoriju nekustamo īpašumu attīstītāju un uzņēmēju pārstāvji, lai turpinātu pagājušajā gadā aizsākto diskusiju par turpmāko stacijas attīstību.

Divi galvenie sarunas temati – vēlamais divlīmeņu sliežu ceļu šķērsojuma izvietojums un tā optimālā piekļuve, kā arī izdevīgākais pasažieru platformu izvietojums Čiekurkalna dzelzceļa stacijā.

Par divlīmeņu šķērsojuma jeb gājēju un velosipēdistu tuneļa ziemeļu puses izvada izvietojumu tika rasts visiem diskusijā iesaistītajiem dalībniekiem optimāls risinājums. LDz pārstāvji vēl izskatīs iespēju nebūtiski pārvietot vienu pievedceļu, lai atvieglotu piekļūšanu tunelim vēlamajā platumā. Arī tuneļa dienvidu izvada novietojums ir visiem pieņemams, taču Rīgas domei vēl jāveic priekšdarbi attiecībā uz tālāko gājēju un velosipēdistu novirzīšanu Rīgai piederošajā teritorijā virzienā uz Gustava Zemgala gatvi, Džutas ielu un savienojumu ar Ropažu ielu, pa kuru kursē tramvajs.

Izskatot potenciālo pasažieru platformas novietojumu stacijas teritorijā, vairums diskusijas dalībnieku sliecās par labu to novietošanai aptuveni līdzšinējo platformu atrašanās vietā. Šāds izvietojums šķiet loģisks gan no tuvējo apkaimju nozīmīgāko objektu un cita sabiedriskā transporta sasniedzamības, gan ekonomiskā izdevīguma perspektīvas.

Pēc sanāksmes visas puses vienojās nākamajā tikšanās reizē pārrunāt piekļuves jautājumu Čiekurkalna stacijai un jaunbūvējamajam tunelim no Teikas puses.

Diskusijā piedalījās Čiekurkalna apkaimes biedrības, Rīgas domes un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvji, nekustamo īpašumu attīstītāja Pillar, kā arī biedrību VEFRESH un Drošās ielas pārstāvji.