Diskutēs par drošas satiksmes organizāciju

0
294
Attēls ilustratīvs

Ceļu satiksmes drošības padomes domnīca sāks diskusijas par iespējamiem risinājumiem, lai plānotu drošas un ērtas satiksmes telpas organizāciju visiem satiksmes dalībniekiem, tai skaitā veidojot kopīgas satiksmes zonas, ziņo Satiksmes ministrija.

Piektdien, 15.janvārī, plkst.14, attālināti, izmantojot lietotni Zoom, notiks Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas sēde. Lai nodrošinātu iespēju plašākam dalībnieku lokam iepazīties ar diskusijās izteiktajiem viedokļiem sēdes tiešraide tiks translēta Satiksmes ministrijas Facebook kontā.

Pilsētvides satiksmē novērojams velosipēdistu un elektrisko skrejriteņu pieaugums un jautājums par atdalītas infrastruktūras nepieciešamību gan gājējiem, gan velosipēdu un elektroskrejriteņu satiksmei kļūst arvien aktuālāks. Lai mazaizsargātie satiksmes dalībnieki – gājēji, velosipēdisti, elektrisko skrejriteņu vadītāji – varētu droši un ērti pārvietoties būtu nepieciešams nodrošināt atbilstošu infrastruktūru un drošu satiksmes organizāciju.

Diskusijā piedalīsies Satiksmes ministrijas, CSDD, VSIA Latvijas Valsts ceļi, Valsts policijas, Rīgas domes Satiksmes departamenta, RTU pārstāvji, kā arī citi sadarbības partneri un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Ceļu satiksmes drošības padome darbojas saskaņā ar Ministru kabineta 2019.gada 11.jūnija noteikumiem Nr.245 Ceļu satiksmes drošības padomes nolikums. Ceļu satiksmes drošības padomes domnīca ir izveidota, lai tajā eksperti veiktu dažādu politikas risinājumu diskusijas un labākās prakses analīzi, kā arī nodrošinātu ceļu satiksmes drošības procesa nepārtrauktību padomes sēžu starplaikos. Domnīcā sagatavotie un apspriestie starpnozaru jautājumi tiek virzīti konceptuālu lēmumu pieņemšanai padomē.