Diskutēs par “Rail Baltica” dzelzceļa līnijas integrāciju Torņakalnā

0
292
Foto no rdpad.lv.

Turpinot pasākumu ciklu “Rail Baltica” kā projekts Rīgas attīstībai, ceturtdien, 29.oktobrī, no plkst. 15 līdz 18 notiks publiskā diskusija par Rail Baltica lokālplānojuma un būvprojekta risinājumiem Torņakalna teritorijai posmā no Jelgavas ielas līdz Friča Brīvzemnieka ielai, informē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

Diskusijas laikā projekta virzītāji AS RB RailRail Baltica posma caur Rīgu projektētāju pārstāvji, Rīgas pašvaldības un lokālplānojuma izstrādātāja SIA Grupa 93 eksperti informēs un uzklausīs iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas (NVO), Rīgas apkaimju biedrības un citas ieinteresētās puses par līdz šim izstrādātajiem risinājumiem. Savus attīstības plānus Torņakalna teritorijā prezentēs arī Latvijas Universitāte.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, publiskā diskusija notiks tiešsaistē, nodrošinot iespēju interesentiem sekot tai līdzi un uzdot jautājumus Rail Baltica tīmekļvietnē www.railbaltica.org  un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Facebook kontā.

Interesenti viedokli, priekšlikumus un jautājumus par sagatavoto materiālu var sniegt iepriekš, sūtot tos uz e-pastu [email protected].

Gatavojoties publiskajai diskusijai, 14.oktobrī notika saruna ar sadarbības memorandu dalībniekiem un Latvijas Universitātes pārstāvjiem, kas sniedza savu viedokli un redzējumu par Torņakalna teritorijas attīstību.

Līdz šim notikušas četras publiskās diskusijas, kā arī trīs darba grupas, individuālās tikšanās un teritorijas apsekošana dabā kopā ar sadarbības memorandu dalībniekiem. Iepriekšējā publiskā diskusija norisinājās 24.septembrī par Rail Baltica dzelzceļa līnijas integrāciju Rīgas pilsētvidē posmā no Mazās Nometņu ielas līdz Zolitūdes ielai.

Papildu informācija un citi materiāli saistībā ar Rail Baltica projektu pieejami Rail Baltica vietnē www.railbaltica.org/info/ un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājaslapas sadaļā “Rail Baltica” trases teritorijas lokālplānojums.

Pasākuma programma

Prezentācijas:
“Torņakalna mobilitātes risinājumi saistībā ar Rail Baltica projekta ieviešanu”, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments
Rail Baltica inženiertehniskie risinājumi posmā Jelgavas iela–Torņakalna stacija”, IDOM/ INECO
“Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra attīstība”, Latvijas Universitāte