Dreiliņos izveidots loģistikas parks “Nordo”

0
1236
Publicitātes foto.

Apvienojot divus uzņēmumus – SIA Balt Cargo Solutions un SIA Beinits, nekustamā īpašuma fonda pārvaldnieks SG Capital ir izveidojis loģistikas centru Nordo ar kopējo iznomājamo platību 90 000 kvadrātmetru, aģentūru LETA informēja SG Capital pārstāvji.

Nordo loģistikas parks atrodas Dreiliņos netālu no autoceļa P4 Rīga–Ērgļi. Centra lielāko nomnieku vidū ir vairāki Latvijā un Baltijā pazīstami uzņēmumi, piemēram, Depo DIY, VIA 3L Latvia, Latvijas balzams, Tamro.

Ņemot vērā esošo un potenciālo nomnieku interesi paplašināties, 2021.gada beigās Nordo loģistikas parks iegādājās deviņus hektārus plašu blakus esošu īpašumu, kurā plānots attīstīt vairāk nekā 40 000 kvadrātmetru papildu noliktavu platības.

Pēc jaunā attīstības posma noslēguma kopējā Nordo loģistikas parka teritorija aptvers vairāk nekā 30 hektāru, nodrošinot vairāk nekā 135 000 kvadrātmetru noliktavu platību. 

Patlaban tiek izstrādāts būvniecības projekts papildu noliktavas ēkai. Būvniecību plānots sākt 2022.gada nogalē. Vienlaikus esošās ēkas tiek pielāgotas mūsdienu prasībām, pakāpeniski ieviešot BREEAM ilgtspējas sertifikāciju visam ēku kompleksam.

Jau ziņots, ka 2021.gada sākumā Swedbank piešķīra 30 miljonu eiro aizdevumu alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldītāja SG Capital Partners fondam loģistikas centra iegādei Dreiliņos.

Fonds SG Capital Partners Fund I iegādājās loģistikas kompleksu Dreiliņos 90 000 kvadrātmetru platībā, kļūstot par Beinits un Balt Cargo Solutions vienīgo kapitāldaļu īpašnieku.

Swedbank darījuma īstenošanai piešķīra aizdevumu 30 miljonu eiro apmērā, bet pārējā summa ir SG Capital Partners pašu ieguldījums. Vienlaikus kopējā darījuma summa netika atklāta.

Starp SG Capital Latvijā pārvaldītajiem īpašumiem ir arī biroju centrs Skanstes City Skanstes ielā 50, Rīgā, kas ietver arī biroju ēku Skanstes City un Dunte Duntes ielā 3, kā arī biroju ēka Open Centre Brīvības ielā 39, Rīgā. 

SG Capital ir Baltijas komerciālā nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldnieks ar uzsvaru uz investīciju ilgtspēju. SG Capital dibināts 2016.gadā, tā klienti ir institucionālie ieguldītāji Baltijas reģionā. SG Capital partneri ir Harijs Švarcs un Pēteris Grieze.