Dzīve veltīta tiltiem

0
358

Tilti ir viens no pārsteidzošākajiem un noderīgākajiem cilvēka izgudrojumiem, piekrīt Sergejs Gridņevs, SIA Tilts valdes priekšsēdētājs, Būvindustrijas lielās balvas ieguvējs par mūža ieguldījumu nozarē.

Aizrautīgs un profesionālo dzīvi baudošs – tādu iespaidu rada nepavisam par pensiju vēl nedomājošais inženieris, rādot plakātu ar savu sapņu tiltu – Rail Baltica šķērsojumu Lietuvā. Sergeja vadītais uzņēmums kopš dibināšanas piedalījies vairāk nekā 2000 objektu būvniecībā Baltijas valstīs, un firmas Pārdaugavas biroja atpūtas telpā uz ekrāna var vērot interneta tiešraides no aktuālajiem objektiem.

Ar kādiem objektiem pašlaik strādājat?
– Patlaban lielākais ir slīdošais veidnis Brocēnos. Betonējām visu diennakti un 11 dienās visu izpildījām. Iekārtu iznomājām Austrijā. Iebetonējām 24 metrus, martā līdīsim tālāk, augstums būs 45 metri. Tehnoloģiski un inženieru ziņā esam Baltijas spēcīgāko uzņēmumu vidū. Konkursos, kuros piedalāmies, parasti ir divi vai trīs pretendenti. Kad jāliek flīzes, piedalās 10–15 uzņēmumi, tad nav interesanti. Mēs uztaisījām Ziemassvētku pastkartītes no objekta, bet Schwenk pateica – varam jums uzlikt sodu, jo tas ir komercnoslēpums. Tagad būvējam arī Deglava pārvadu.

Kāds ir Deglava tilta termiņš?
– Objekta termiņš ir 270 dienas kopš līguma parakstīšanas. Rīgas Domes Satiksmes departaments (RDSD) saka – ņemiet vērā, ka būs Dziesmu svētki, ja nokavēsiet kaut vienu dienu, sods – 10 procenti. Mēs gribējām strādāt visu vasaru, bet sākām tikai oktobrī, un ziemā ir cita darba specifika. Tas netiek ņemts vērā. Kad piedalies konkursā, paraksti nosacījumus, pēc uzvarēšanas tos vairs nevar mainīt. Ierēdņiem ir iespējams pieņemt lēmumus, kad vien to vēlas. Piedalījāmies Austrumu maģistrāles konkursā, to izsludināja 2020.gada 9.janvārī. Mēs parakstījām līgumu šī gada 8.janvārī. Pa gadu mainījušās cenas, ir pandēmija.

Visa saruna ar Sergeju Gridņevu – žurnāla Būvinženieris februāra numurā (Nr.78).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit