Dzīvojamā kvartāla “Merks Viesturdārzs” pirmā ēka nodota ekspluatācijā

0
1028

Ekspluatācijā nodota projekta Merks Viesturdārzs 1.kārtas ēka, kas atrodas Rūpniecības ielā 25, Rīgā. Šī ēka atrodas vistuvāk Viesturdārzam un tajā izbūvēti kopā 96 dzīvokļi un 3 tirdzniecības telpas ēkas pirmajā stāvā. Dzīvokļu platība ir no 36 līdz 278 kvadrātmetriem, ieskaitot terases un balkonus. Trešdien, 22.jūlijā, pirmo reizi projektā notiks atvērto durvju diena, kurā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt dzīvokļus, ēku un labiekārtojumu.

“Mēs attīstām ne tikai ēkas, bet arī labiekārtojam apkārtni, radot vidi iedvesmai un izaugsmei. Šis ir unikāls projekts Rīgas centrā, jo pirmā ēka iesāk vesela kvartāla attīstību, tas būs lielākais dzīvojamais kvartāls Klusajā centrā. Pirmās kārtas ietvaros izbūvējām arī jaunu ielu, kas savienos Rūpniecības un Katrīnas ielas. Mēs piedomājam pie tā, lai mūsu projekti arhitektoniski iekļautos apkārtējā vidē – šajā gadījumā starp Viesturdārzu, Kluso centru un Andrejsalu. Projekta apkārtne ir pievilcīga gan kā mājvieta, gan kā vieta biznesam,” stāsta Andris Bišmeistars, Merks valdes loceklis un celtniecības direktors.

“Mēs iedvesmojam cilvēkus dzīvot labāk – Merks Viesturdārzs ir vistuvākā iespējamā dzīvesvieta pie Viesturdārza parka, kur tieši blakus ir arī tenisa korti. Īpaši izceļami ekskluzīvi divstāvu dzīvokļi ar skatu uz parku, kas ir kā alternatīva cilvēkiem, kas vēlas māju, vienlaikus dzīvojot pilsētas centrā,” min Mikus Freimanis, Merks nekustamo īpašumu attīstības direktors. “Projekta iedzīvotāji varēs baudīt parka mieru un dabas tuvumu, vienlaikus izmantojot iespējas apmeklēt tuvumā esošos veikalus, restorānus un izklaides vietas Klusajā centrā un Andrejsalā, mākslas un kultūras pasākumus, kā arī sporta iestādes. Projekta tuvumā pieejami arī bērnudārzi un skolas.”

Merks Viesturdārzs projekta pirmās kārtas ēkā pieejami daudzveidīgi dzīvokļi ar pārdomātu plānojumu un kvalitatīvu iekšējo apdari – dažādu tipu 2 un 3 istabu dzīvokļi, kā arī plaši 4 istabu dzīvokļi un divstāvu dzīvokļi. Dzīvokļos ir īpaši plaši energoefektīvi koka logi ar alumīnija uzlikām 2,4 metru augstumā, kas nodrošina daudz dabiskās gaismas. Apkures konvektori iebūvēti grīdā, lai saglabātu telpas plašumu.

Katrs dzīvoklis aprīkots ar gaisa rekuperācijas sistēmu un trīsstiklu logu paketēm, kas nodrošina ēkas A klases energoefektivitāti. Tas, savukārt, nozīmē zemākas patērētās enerģijas izmaksas iedzīvotājiem un vienmērīgu temperatūru ēkā pie krasām āra temperatūras izmaiņām.

Katrā dzīvoklī ir video namrunis. Dzīvokļiem ir balkoni un terases, kur nesteidzīgi baudīt parka tuvumu. Projektā izbūvēta arī pazemes stāvvieta, kurā pieejamas elektromobiļu uzlādes vietas, un privātas individuālas noliktavas, ko iedzīvotājiem iespējams iegādāties. Savukārt katrā kāpņu telpas 1.stāvā izvietotas ietilpīgas, slēdzamas bērnu ratiņu un riteņu koplietošanas telpas.

Merks Viesturdārzs ir jaunākais būvkompānijas Merks attīstītais dzīvojamais projekts. Tā ietvaros paredzēts uzcelt trīs ēkas ar aptuveni 350 dzīvokļiem.

Foto: Uldis Šteinbergs, Lauris Vīksne