“Eco Baltia vide” meitasuzņēmums investē būvgružu šķirošanas līnijā

0
429
Publicitātes attēls

Vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Eco Baltia vide meitasuzņēmums Lietuvā Ecoservice investējis 700 000 eiro jaunā un efektīvākā būvgružu šķirošanas līnijā.

Jaunā līnija nodrošinās, ka vēl lielāks būvgružu apjoms ir izmantojams atkārtoti un palielinās arī kopējās būvgružu šķirošanas jaudas. Ja līdz šim aptuveni 60% no pāršķirotajiem būvgružiem varēja atgriezt atkārtotā apritē, tad ar jauno un daļēji automatizēto iekārtu šis īpatsvars pieaugs līdz 82%.

“Ņemot vērā arvien pieaugošo būvgružu apjomu un arī nepieciešamību tiem nodrošināt atkārtotu apriti, Eco Baltia Baltijas līmenī mērķtiecīgi attīsta būvgružu šķirošanas iespējas un jaunus tehnoloģiskos risinājumus. Ecoservice jau ir noslēdzis modernizācijas projektu esošajam būvgružu šķirošanas laukumam, uzstādot jaunu un efektīvāku iekārtu, kas dubultos uzņēmuma būvgružu šķirošanas jaudas. Savukārt Latvijā Eco Baltia vide attīsta pilnīgi jaunu būvgružu šķirošanas laukumu Pierīgā, lai varam paplašināt savu piedāvājumu Latvijas klientiem būvgružu ilgtspējīgākā apsaimniekošanā,” saka Eco Baltia vide apsaimniekošanas sektora vadītājs Jānis Aizbalts.

Ecoservice uzstādītā būvgružu šķirošanas iekārta ir daļēji automatizēta, nodrošinot maksimāli efektīvu šķirošanu visiem izplatītākajām būvgružu veidiem: cementam, smiltīm, grantij, dažādām plēvēm un kartonam, flīzēm, metālam, koksnes atkritumiem, skrūvēm, ģipškartonam u.c. Jaunā šķirošanas līnija nodrošinās būvgružu šķirošanu 13 dažādās kategorijās. Nošķirotās tīrās šķembas un granti var izmantot ceļu un ietvju būvniecībā, koksnes materiālus – dažādos veidos mēbeļu ražošanā, bet metālu, plastmasu, kartonu, plēves – pārstrādāt jaunās izejvielās.

“Prognozējam, ka Ecoservice būvgružu šķirošanas jaudas dubultosies, pateicoties daļējai automatizācijai un tam, ka varēsim nošķirot dažādākus materiālu veidus. Šīs investīcijas būtiski uzlabos arī efektivitāti – gan šķirošanas procesa tempu, gan arī kvalitāti pāršķirotajam materiālam. Mūsu mērķis ir izmantot atkritumus kā resursus iespējami efektīvāk. Iepriekš atkārtotā izmantošanā un pārstrādē nonāca 60-70% no būvgružiem, ar jauno šķirošanas līniju šo rādītāju kāpināsim līdz pat 82%, atlikušo novirzot enerģijas ieguvei,” uzsver Ecoservice ražošanas vadītājs Mindaugas Šeštokas.

Ecoservice ir Lietuvas lielākais vides apsaimniekošanas uzņēmums, kas nodrošina dažādu atkritumu veidu apsaimniekošanu un šķirošanu, kā arī ielu, ceļu un teritoriju apsaimniekošanu.