Lielisks risinājums ērtai un efektīvai inženiertīklu un komunikāciju šahtu apstrādei jaunbūvēs un atjaunojamās ēkās ir izsmidzināmās putas EasySpray, kas pielāgojas virsmām.

Materiāls izmantojams arī jebkuriem citiem siltināšanas darbiem – lielos objektos un privātmājās, dažādās telpās un vietās, izveidojot siltumu un skaņu izolējošu kārtu. Efektīvi izolējamas vietas, kur rodas aukstuma tilti, kā durvis un griesti. Šahtu siltināšanā putas izsmidzina gan uz iekšējām sienām, gan no ārpuses, pilnībā izolējot komunikācijas no aukstuma un mitruma. Komunikāciju un inženiertīklu vadus šahtā vēlams ievilkt pēc izolēšanas, taču EasySpray var iestrādāt arī pēc minētajiem darbiem. Putu aplikatora virzienu var mainīt no vertikāla uz horizontālu.

Darba temperatūras amplitūda ir no +10 – +30 grādiem, pašām putām jābūt +18 – +28 grādus siltām. Apstrādājot absorbējošas virsmas(betons, keramzīts, u.c.), tās jāmitrina, jāuzklāj pēc iespējas vienmērīga materiāla kārta. Iespējams ieklāt putas vairākās kārtās, sagaidot iepriekšējās kārtas nožūšanu un mitrinot to ar ūdeni. Putu apjoms Putu apjoms uzreiz pēc izsmidzināšanas pieaug divas reizes, izveidojot kārtu 2–4 cm biezumā. Optimāls biezums ir 2 cm. Viena EasySpray balona tilpuma pietiek 2 kvadrātmetru noklāšanai 2 cm biezumā.

Vairāk informācijas mājaslapā krimelte.lv.

Viesturs Saltais, SIA Krimelte Latvia valdes loceklis

Vairāk lasiet žurnāla Būvinženieris oktobra numurā (Nr. 76).