28.oktobrī norisināsies šogad jau otrais Ekonomikas ministrijas organizētā tiešsaistes apmācību semināru cikla Datoraprēķini būvkonstrukciju projektēšanā seminārs Latvijas būvniecības nozares pārstāvjiem – Laba prakse atbalstsienu projektēšanā. 

Seminārā ar savām zināšanām dalīsies Lielbritānijas lektors Dr.Endrjū Bonds, kurš ir vadošais ģeotehnikas speciālists Eiropā, piedalījies Eurokodeksa standartu izstrādē. Dr.Bonds izstrādājis pamatu praktizēšanas un atbalsta būvkonstrukciju rokasgrāmatas Lielbritānijas Standartu institūcijai un ir vairāku simtu zinātnisko publikāciju autors par būvkonstrukciju projektēšanu un ģeotehniku.

Arvien vairāk projektēšanā ienākot datoraprēķiniem, tā kļuvusi par pieprasītu tēmu būvkonstrukciju projektētājiem, tādēļ semināru mērķis ir iepazīstināt projektētājus ar galīgo elementu metodi būvkonstrukciju projektēšanā, ārvalstu labo praksi, aprēķina metodēm, to priekšrocībām un trūkumiem. 

Semināra laikā tiks nodrošināts videoieraksts, kas tiks sinhroni tulkots latviešu valodā un būs pieejams nozares speciālistiem un interesentiem Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē un Būvniecības informācijas sistēmā (BIS).

2020.gada 5.oktobrī norisinājās pirmais no diviem Ekonomikas ministrijas organizētajiem apmācību semināriem Laba prakse aprēķinos ar galīgo elementu metodi (GEM).

Semināru vadīja Pīters Debnijs (Peter Debney), kurš ir sertificēts būvkonstruktors un skaitļošanas inženieris ar vairāk kā 30 gadu pieredzi būvkonstrukciju projektēšanā un datu analīzē, tai skaitā būves informācijas modelēšanas (BIM) vidē. Daudzu zinātnisko publikāciju autors par datoraprēķiniem, tai skaitā galīgo elementu metodi, gājēju ceļu konstrukciju projektēšanu, mākslīgo intelektu. Viņa lekcija Kā izvairīties no kļūdām galīgo elementu metodes aprēķinos? YouTube kanālā ir ieguvusi vislielāko popularitāti būvkonstruktoru vidū visā Eiropā.

Semināra laikā P.Debnijs iepazīstināja Latvijas būvniecības nozares pārstāvjus ar īpatnībām dzelzsbetona konstrukciju projektēšanā, koka un citu nelineāru konstrukciju projektēšanā un GEM aprēķinu nākotnes attīstību, ieskicējot tādas tēmas kā parametriskā projektēšana, GEM optimizācija un nulles oglekļa emisijas, mākslīgais intelekts un digitalizācija ražošanā un būvniecībā.

LBPA valdes priekšsēdētājs Normunds Tirāns atzinīgi novērtēja lektora prasmi par ļoti komplicētiem jautājumiem runāt vienkāršā valodā, un veidot aizraujošu stāstījumu par salīdzinoši sausām tēmām.

Pievienot komentāru