Ekonomikas ministrija pasūtīs energoefektīvas daudzdzīvokļu ēkas tipveida būvprojekta izstrādi

0
136

Ekonomikas ministrija (EM) plāno novirzīt 426 084 eiro energoefektīvas daudzdzīvokļu ēkas tipveida būvprojekta izstrādei.

EM plāno vērsties Ministru kabinetā ar lūgumu piešķirt 426 084 eiro no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem paaugstinātas energoefektivitātes daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku tipveida būvprojektu izstrādei, izmantojot Latvijā ražotus vai iegūstamus būvizstrādājumus un būvkonstrukcijas.

Pēc EM aplēsēm, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas projekta izstrādei nepieciešamais finansējums veido 8% no kopējām vienas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas būvniecības izmaksām. Viena kvadrātmetra izbūve maksā aptuveni 1300 eiro. EM secinājusi, lai uzceltu daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku ar 60 dzīvokļiem vairāk nekā 3000 kvadrātmetru platībā, ir nepieciešams aptuveni 3,9 miljonu eiro finansējums.

“Vienlaikus šīs izmaksas ir iespējams būtiski samazināt, ja katrai ēkai netiek izstrādāts projekts, bet ir iespējams izvēlēties jau sagatavotu tipveida projektu, kas būtu ar paaugstinātas energoefektivitātes risinājumiem, izmantojot Latvijā ražotus vai iegūstamus būvizstrādājumus un būvkonstrukcijas,” atzina EM.

Ministrijā uzsvēra, ka tipveida būvprojektu izstrāde ir nozīmīga būvniecības nozarei, veicinot jaunu, energoefektīvu mājokļu būvniecību. Tāpat tā ir nozīmīga kokrūpniecības nozarei, veicinot pieprasījumu un koksnes būvizstrādājumu izmantošanu ēku būvniecībā.

Tāpat, EM ieskatā, tipveida būvprojektu izstrāde ir nozīmīga nekustamā īpašuma tirgus attīstībai un sabiedrības interešu nodrošināšanai, tādējādi sekmējot Covid-19 radītās negatīvās ietekmes uz tautsaimniecību novēršanu un sniedzot ieguldījumu tautsaimniecības stimulēšanā, kā arī atstās pozitīvu ietekmi uz Latvijas enerģētikas un klimta mērķu sasniegšanu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit