Ekspluatācijā nodota ēka rezidenču kvartālā “Līčukrasti”

0
581

Novembrī ekspluatācijā nodota pirmā trīsstāvu daudzdzīvokļu ēka rezidenču projektā Līčukrasti Stopiņu pagastā, Pierīgā, informē projekta attīstītāji.

Kopumā vairākās kārtās piecus hektārus lielā teritorijā plānotās investīcijas ir 20 miljoni eiro. Projektu plānots īstenot sešās kārtās, gan rindu mājās, gan daudzdzīvokļu namos kopā piedāvājot vairāk nekā 100 mājokļu.

Pirmās kārtas trīsstāvu ēkā ir 24 dzīvokļi 38 m2 līdz 106 m2 platībā. Visiem dzīvokļiem ir balkons vai terase. Plašuma sajūtu sniedz 3 metrus augstie griesti.

Ēkai ir savs moderns saules kolektors, augstas jaudas elektroenerģijas tīkls un sadale, kā arī individuāli skaitītāji un elektromobiļu uzlādes stacija. Ēkas celtniecībā un apdarē iespēju robežās ir izmantoti dabiski materiāli: koks – koka logi, dabiskas koka parketa grīdas, lapegles fasādes apdare – un akmens – marmora palodzes.

Iedzīvotāju komfortam ir izveidota arī pazemes autostāvvieta, velosipēdu un motociklu novietne pagrabstāvā, noliktava katrai rezidencei, kā arī sporta zāle, veļas mazgātava un ērts vestibils.

Rezidences Līčukrasti ir projektētas ar vairāku desmitgažu perspektīvu, lai nodrošinātu iedzīvotājiem modernus un ilgtspējīgus risinājumus. Domājot par ilgtspējību, projekta autori, arhitekti un būvnieki ir strādājuši roku rokā, lai ilgtspējības ideju iemiesotu katrā niansē, tostarp projektā, plānojumā, izmantotajos būvmateriālos un tehnoloģijās.

Rezidenču kvartāla Līčukrasti idejas autors un attīstītājs ir Harijs Čīka. Šī projekta izstrādes pamatideja bija izveidot harmonisku, modernu un ilgtspējīgu vidi komfortablai dzīvei. Projektā ir apvienots projekta autora skatījums uz citu valstu pieredzi, Latvijas dabu, patriotismu, celtniecībā un apdarē izmantoto materiālu izcelsmi, kvalitāti un ilgmūžību, kā arī daudzām citām niansēm.

Arhitekts ir Gatis Didrihsons. Teritorijas labiekārtošanas plānu autors ir Edgars Neilands ar savu komandu SIA Labie koki.

“Līdz ar Apvienoto Nāciju Organizācijas 17 ilgtspējīgas attīstības mērķu jeb globālo mērķu definēšanu mums katram ir iespēja sniegt ieguldījumu to īstenošanā, lai atbalstītu plānu par labākas un ilgtspējīgākas nākotnes sasniegšanu visiem un ikvienam. Daudzi par šiem aspektiem iedomājas sociālu projektu īstenošanas kontekstā, tomēr, lai šos mērķus sasniegtu, mums katram ir jāsniedz savs nelielais ieguldījums arī ikdienas dzīvē. Līčukrasti ir mūsu ieguldījums ilgtspējīgas nākotnes veidošanā,” stāsta Līčukrastu kvartāla idejas autors un attīstītājs Harijs Čīka.