Ekspluatācijā nodota energoefektīva daudzdzīvokļu ēka Mežciemā, Rīgā

0
236
Publicitātes attēls

Šonedēļ ekspluatācijā nodota pirmā uzņēmuma Pillar attīstītā energoefektīvā daudzdzīvokļu ēka Mežciemā, Sergeja Eizenšteina ielā 47A. Ēka atrodas tieši blakus Biķernieku mežam, tajā pieejami 79 dzīvokļi platībā no 45 līdz 87 kvadrātmetriem, informē projekta attīstītāji.

Jaunā daudzdzīvokļu ēka atbilst augstākās A+ energoefektivitātes klasei un ir gandrīz nulles enerģijas ēka, kur daļu no koplietošanas vajadzībām nepieciešamās elektroenerģijas nodrošinās uz ēkas jumta uzstādīti saules paneļi. Par mikroklimatu dzīvokļa telpās rūpējas katrā dzīvoklī ierīkota autonoma ventilācijas iekārta, savukārt klusumu dzīvokļos nodrošina īpaši augstas skaņas izolācijas logi.

Domājot par iedzīvotāju ērtībām un prasībām pēc mūsdienīgas vides, katrā dzīvoklī izbūvēta noliktavas telpa, kā arī balkons vai terase. Īpaša uzmanība pievērsta teritorijas labiekārtošanai un apzaļumošanai. Jaunie mājas iemītnieki sava mājokļa atslēgas varēs saņemt jau decembrī.

Mežciema mājas ir pirmais Pillar attīstītais A+ klases energoefektivitātes daudzdzīvokļu ēkas projekts Rīgā. Otrs projekts Pillar Dreiliņu priedes jau šobrīd tiek būvēts Baltinavas ielā 17. Tas būs moderns, funkcionāls un energoefektīvs daudzdzīvokļu projekts, kuru veidos trīs ēkas: viena deviņstāvu un divas – četrstāvu ēkas, kurās kopumā būs pieejami 122 dzīvokļi ar pilnu iekšējo apdari platībā no 47 līdz 86 kvadrātmetriem.