Liepājas būvvaldes komisija pieņēmusi ekspluatācijā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) uzņēmuma SIA Caljan jaunās ražošanas un biroja ēkas Brīvības ielā 142A, Liepājā, aģentūru LETA informēja Liepājas SEZ pārstāvji.

Caljan investīcijas būvniecībā un modernajās tehnoloģiskajās iekārtās sasniedza aptuveni desmit miljonus eiro. Jaunā ražotne ir izbūvēta vietā, kur agrāk bija Liepājas metalurga mehāniskais cehs.

Jaunās ražošanas telpas ļaus uzņēmumam dubultot ražošanas jaudu. Uzņēmums šobrīd nodarbina 250 strādnieku, bet līdz ar darbības sākšanu jaunajās ražošanas telpās Brīvības ielā un ražošanas apmēru palielināšanu darbavietu skaits pieaugs.

Plānots, ka ražošana jaunās telpās sāksies oktobrī, informēja Liepājas SEZ pārstāvji.

Caljan izpilddirektors Gatis Dradeika atzīmēja, ka tuvāko divu nedēļu laikā plānots, daļēji pārtraucot ražošanas procesu, pārcelties uz jaunām telpām, lai jau oktobrī varētu strādāt ar pilnu jaudu jaunās telpās.

Caljan bijušo Liepājas metalurga mehānisko cehu iegādājās 2018.gada vasarā. “Kādu laiku pētījām iespējas Liepājā uzcelt pašiem savu rūpnīcu, kas būtu pielāgota tieši mūsu specifiskajām vajadzībām gan izmēru, gan telpu plānojuma ziņā. Novērtējot vecā Liepājas metalurga mehāniskā ceha priekšrocības, nolēmām to iegādāties un pārbūvēt – tam ir izdevīga atrašanās vieta, pieejama nepieciešamā infrastruktūra, kā arī ēkas konstrukcijas ir ļoti labā stāvoklī,” skaidroja Dradeika.

Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis norādīja, ka šī ir pirmā rūpnīca bijušā Liepājas metalurga teritorijā, bet tai sekos nākamās.

2019.gada augustā Caljan noslēdza divus ieguldījumu līgumus ar Liepājas SEZ pārvaldi par kopējo summu deviņi miljoni eiro un līgumu par apbūves tiesībām nekustamajam īpašumam Brīvības ielā 142A, Liepājā un sāka ražotnes būvniecību. Jauno rūpnīcu projektēja arhitektu birojs A-Projekts arhitektes Agites Lieģes vadībā, bet būvniecība tika uzticēta SIA Bukoteks.

Caljan ražo specializētus konveijerus loģistikas nozarei, no kuriem lielākā daļa ir teleskopiskie konveijeri pasta sūtījumiem. Viens no kompānijas lielākajiem klientiem ir ASV kompānija Amazon. Ja sākotnēji ražošana bija veidota ar jaudu, lai saražotu 30 konveijerus mēnesī, tad patlaban tiek saražoti 110 konveijeru un pieprasījums aug. Jaunās ražotnes maksimālā jauda būs apmēram 3000 konveijeru gadā.

Caljan nodrošina pilnu procesu no konveijeru projektēšanas līdz gatavam produktam, un 99,54% no visas saražotā tiek eksportēts. Galvenie eksporta virzieni ir Eiropas Savienība un ASV. 

2019.gadā Caljan strādāja ar 22,881 miljona eiro apgrozījumu un guva 1,389 miljonu eiro peļņu, liecina Firmas.lv informācija. 

Caljan ir Dānijas uzņēmuma Caljan Rite-Hite meitasuzņēmums ar ASV kapitālu, kas Liepājā strādā no 2006.gada. Uzņēmums ir ieguvis Liepājas SEZ kapitālsabiedrības statusu un darbojas Liepājas biznesa centra teritorijā Kapsēdes ielā 2. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2846 eiro.

Pievienot komentāru