Ekspluatācijā nodota projekta “Dreilinga mājas” piektā māja

0
745

Dreilinga māju ciemats strauji attīstās – Stopiņu novadā pie Rīgas robežas top 16 dzīvojamās mājas ar 700 dzīvokļiem. Nekustamo īpašumu attīstītājs Bonava Latvija ekspluatācijā nodevis piekto māju. Projekta attīstīšanā ieguldīti 40 miljoni eiro, informē uzņēmums Bonava Latvija.

Ekspluatācijā nodotajā mājā Robežu ielā 11 ir 39 divu un trīs un istabu dzīvokļi ar platību no 48 līdz 66 kvadrātmetriem. Dzīvokļiem ir balkoni, un katram no tiem pieejama individuāla noliktavas telpa.

Kā norāda Dreilinga mājas projekta attīstības vadītājs Guntis Zīlis, liela nozīme projekta īstenošanā ir sadarbībai ar vietējo pašvaldību. Pirms diviem gadiem Stopiņu novada būvvalde dzīvojamo māju ciematam Dreilinga mājas izsniedza Latvijā pirmo elektronisko būvatļauju. Tas bija pirmais gadījums Latvijā, kad pilnībā visas būvniecības ieceres un būvprojekta saskaņošana, kā arī viss process līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā noritēja elektroniski. “Dreilinga māju ciemats ir līdz šim apjomīgākais šāda tipa projekts apkaimē. Tas radīs jaunas dzīvesvietas teju 2000 cilvēkiem, dodot būtisku pienesumu Pierīgas dzīvojamajam fondam,” pauž Guntis Zīlis.

Līdz ar piektās mājas nodošanu ekspluatācijā šomēnes tiek svinēti spāru svētki arī Robežu 13 mājai. Kopumā projekta būvdarbus pilnībā plānots pabeigt līdz 2025.gadam. Projektam noslēdzoties, teritorija tiks pilnībā labiekārtota ar zaļo zonējumu, atpūtas vietām un bērnu laukumiem, kas savstarpēji būs savienoti ar gājēju celiņu tīklu. Iedzīvotājiem būs arī pieejama labiekārtota promenāde gar Dauguļupīti.

Bonava Latvija ir lielākais nekustamo īpašumu attīstītājs Latvijā, kas radījis projektus Pūces iela 19, Hausmaņa terases, Krasta kvartāls un Dreilinga mājas.

Bonava Latvija mātes uzņēmums Bonava ir vadošais nekustamo īpašumu attīstītājs Ziemeļeiropā. Tas rada mājas un apkaimes kopš aizvadītā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Pašlaik uzņēmumā strādā 2300 darbinieku, un tas ir pārstāvēts Vācijā, Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā, Sanktpēterburgā, Igaunijā un Latvijā, 2019.gadā sasniedzot pārdošanas rezultātus 15,5 miljardu Zviedrijas kronu apmērā. Bonava akcijas tiek kotētas Nasdaq biržā Stokholmā.