Ekspluatācijā nodota pirmā ēka projektā “Blūmendāles mājas”

0
220
Publicitātes foto

Ekspluatācijā nodota pirmā jaunā dzīvojamo māju projekta Blūmendāles mājas ēka Ķengaragā, Prūšu ielā 1E, ko realizējis mājokļu attīstītājs Bonava Latvija. Piecu stāvu ēkā izbūvēti 58 energoefektīvi, funkcionāla plānojuma divu līdz četru istabu dzīvokļi. Projekta attīstības ietvaros apkaimē rekonstruētas arī vairākas ielas un izbūvēti jauni inženiertīkli.

Šī gada septembrī nekustamo īpašumu attīstītājs Bonava Latvija pabeidzis pirmās daudzdzīvokļu ēkas būvdarbus jaunajā dzīvojamo māju projektā Blūmendāles mājas Ķengaragā, Prūšu ielā 1E. Piecu stāvu ēkā izbūvēti 58 moderni un videi draudzīgi divu līdz četru istabu dzīvokļi platībā no 42,7 līdz 73,9 kvadrātmetriem. Visu projektu, kas sastāvēs no četrām ēkām, paredzēts pabeigt līdz 2026. gada beigām.

Novērtējot kvalitatīvo piedāvājumu un atrašanās vietas priekšrocības, pašlaik projektā pārdoti vai rezervēti vairāk nekā 50% dzīvokļu. Atlikušie dzīvokļi pieejami iegādei, sākot no 92 000 eiro.

Rūpējoties par komfortabliem dzīvošanas apstākļiem, ēkas pagrabstāvā katra dzīvokļa iemītnieku vajadzībām izbūvēta slēdzama individuālā noliktavas telpa. Tāpat katram dzīvoklim ir izeja uz personīgo balkonu. Pirmās ēkas labiekārtotajā un slēgtajā teritorijā ierīkotas arī plašas apstādījumu zonas, pastaigu celiņi, bērnu rotaļu laukums un vingrošanas stacija pieaugušajiem. Šajā un pārējās projekta ēkās būs pieejamas arī koplietošanas darba telpas, kas būs īpaši pielāgotas un piemērotas velosipēdu remontēšanai un mazgāšanai ar augstspiediena mazgāšanas iekārtām.

Ievērojot ilgtspējīgas vides principus, katrā dzīvoklī ierīkota individuālā ventilācijas sistēma ar rekuperācijas funkciju, savukārt uz ēkas jumta uzstādīti saules paneļi, daļēji kompensējot ēkas energopatēriņu. Daļa autostāvvietu aprīkotas ar elektroauto uzlādei nepieciešamo infrastruktūru.

Projekta Blūmendāles mājas attīstības ietvaros veikti arī vairāku ielu izbūves un rekonstrukcijas darbi: Prūšu ielas apkārtnē apkaimes iedzīvotāju lietošanai nodota pilnībā rekonstruēta iekšpagalma iela, kā arī jauns 130 metru garš ielas posms, kas savieno Prūšu ielu ar vairākiem pašvaldībai piederošiem īpašumiem. Tāpat būvniecības ietvaros veikta elektrotīkla un ielu apgaismojuma ierīkošana, lietus kanalizācijas un ūdensvada rekonstrukcija un izbūve. Apkaimes iedzīvotāju ērtībām Bonava Latvija par saviem līdzekļiem izbūvējis arī jaunu gājēju celiņu, kas veido pieslēgumu Prūšu ielai.