Ekspluatācijā nodotas divas par privātiem līdzekļiem izbūvētas ielas Rīgā

0
19
Publicitātes foto.

Likvidējamās ABLV Bank grupas nekustamā īpašuma attīstītājs Pillar ekspluatācijā nodevis divas par privātiem līdzekļiem izbūvētas jaunas ielas New Hanza teritorijā – Gustava Kluča ielu un Roberta Hirša ielu, Rīgā, aģentūru LETA informēja attīstītāja pārstāvji.

Projekta īstenošanas izmaksas bija 2,7 miljoni eiro, taču kopumā infrastruktūras attīstībā New Hanza teritorijā Pillar līdz šim investējis vairāk nekā 19 miljonus eiro.

Līdz ar jauno ielu izbūvi izveidotas arī bruģētas gājēju ietves, uzstādīti gaismekļi, kas tiek automātiski regulēti atbilstoši dienasgaismas intensitātei, kā arī pazemes koku kastēs iestādi 15 koki. Ielām ir divu joslu brauktuves ar autostāvvietām abās ielu pusēs. Maksimālais braukšanas ātrums abās ielās ir 30 kilometru stundā, un automašīnu ātruma slāpēšanai izbūvēti paceltie krustojumi.

Attīstot New Hanza teritoriju, ielu blakuszonu labiekārtošanas darbi tiks turpināti līdz ar jaunu ēku celtniecību, tostarp izbūvējot arī veloceliņus. Abas ielas atrodas blakus būvniecības stadijā esošajam biroju centram Verde, kā arī projektētajam Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam.

Jaunajās ielās ir izbūvēti 7200 kvadrātmetru bruģēto un asfaltēto ceļu/ietvju, 420 metru garš ūdensvads, 2755 metri elektropārvades, 732 metri siltumapgādes, kā arī 967 metri sadzīves kanalizācijas un lietus kanalizācijas tīklu.

Abas izbūvētās ielas ir savā starpā saistītas un savieno Skanstes ielu ar 2018.gadā izbūvēto Mihaila Tāla ielu.

Gustavs Klucis (1895–1938) bija plakātists, gleznotājs un viens no zināmākajiem latviešu izcelsmes māksliniekiem pasaulē, savukārt Roberts Hiršs (1895–1972) bija uzņēmējs, zīda un mākslīgā zīda audumu ražošanas ieviesējs Latvijā.

Jauno ielu un ar to saistīto infrastruktūras izbūvi veica Pillar grupas uzņēmums Pillar Contractor, savukārt būvprojektu autori bija projektēšanas uzņēmumi Pillar Architekten un BRD Projekts. Asfaltēšanas un bruģēšanas darbus veica Būvniecības grupa LV, savukārt elektrības un vājstrāvu tīklus izbūvēja uzņēmums Elektro VGI. Ielu izbūves darbi sākās 2019.gada augustā.

Pillar grupas uzņēmumi nekustamā īpašuma nozarē darbojas kopš 2006.gada. Uzņēmuma komercīpašumu portfelī ir VEF biroju ēkas, kultūrtelpa Hanzas perons, biroju ēka Elizabetes ielā 23, biroju un loģistikas centrs Rīgā A6, kā arī citi īpašumi. 

Pillar grupas uzņēmumu vidū ir Pillar Capital, Pillar Contractor, kas realizē būvniecības procesus un to kontroli. Tāpat grupā ietilpst uzņēmums Pillar Architekten, kas piedāvā projektēšanas un autoruzraudzības pakalpojumus, Pillar Development, Pillar Property Management, kas nodrošina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu, kā arī Hanzas perons.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit