Ekspluatācijā nodots Āgenskalna laukums

0
751
Foto – Rīgas dome

Noslēdzies biedrības Āgenskalna apkaimes biedrība iesniegtais Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projekts Āgenskalna laukums, kura rezultātā tika labiekārtots Āgenskalna tirgus priekšlaukums Nometņu ielā 64. Laukums ekspluatācijā nodots februārī, bet līdz aprīlim risināti jautājumi par tā turpmāko apsaimniekošanu, vēsta Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Laukums pie Āgenskalna tirgus no automašīnu stāvvietas pārtapis par gājēju zonu un labiekārtots, izvietojot kastes ar apstādījumiem, kā arī atpūtas solus. Izveidotajā laukumā uzlabota pieejamība cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem, pie apmalēm veidojot slīpas uzbrauktuves. Uzlabota gājēju drošība, laukumu ar puķu kastēm norobežojot no satiksmes uz Nometņu ielas, un mainīts velonovietņu izvietojums. Izvietots brīvpieejas ūdenskrāns ar pogām – tas uz ziemas sezonu bija ticis atslēgts, lai aukstumā ūdens nesasaltu un iekārtu nesabojātu, taču, iestājoties siltākam laikam, atsācis darbību.

Pārveidojot laukumu, iegūta tirgus apmeklētājiem pieejama, ērta un droša publiskā zona, kas turpmāk varēs kalpot arī kā dažādu pasākumu un notikumu norises vieta. Laukumā svētku laikā jau pērn izvietoti svētku rotājumi, tostarp apkaimes egle, kuru Āgenskalna apkaimes biedrībai dāvināja Rīgas dome, bet rotāja paši iedzīvotāji.

Foto – Rīgas dome

Apkaimes biedrības pārstāvis Roberts Kārkliņš par paveikto saka: “Āgenskalna tirgus ir apkaimes simbols un centrs, turklāt laukuma atjaunošana sakritusi arī ar tirgus ēkas atdzimšanu. Tas ir arī viens no pirmajā līdzdalības budžeta konkursā īstenotajiem projektiem. Ieguvums āgenskalniešiem ir iedzīvotājiem draudzīgāka, drošāka vide, kur atvilkt elpu, patīkami pavadīt laiku un satikties. Laukums piemērots arī dažādu svētku svinēšanai – ceram, ka arī turpmāk te varēsim rotāt apkaimes egli Ziemassvētkos, kā arī te tiks izvietoti dažādi mākslas un vides objekti. Esam droši, ka Āgenskalna laukuma sakārtošana ir solis ceļā uz citām labām pārmaiņām apkaimes centrā.”

Labiekārtotais laukums papildinās norises atjaunotajā Āgenskalna tirgus ēkā, kuru paredzēts tirgotājiem un apmeklētājiem atvērt jau 7.maijā.

Āgenskalna laukums ir viens no pirmajā līdzdalības budžeta projektu īstenošanas konkursā 2019.gadā iesniegtajiem projektiem. Par projekta īstenošanu portālā balso.riga.lv nobalsoja 1714 iedzīvotāju. Projekta kopējās izmaksas bija 100 536,25 eiro. Laukuma būvprojektu izstrādāja SIA LAAGA Architects, bet labiekārtošanas darbus veica SIA GMD Būve.

Projekta īstenotāji bija Rīgas domes Satiksmes departaments, taču laukuma apsaimniekošana pašlaik nodota Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldei, savukārt par apstādījumiem rūpējas Rīgas dārzi un parki.