Ekspluatācijā pieņemta Carnikavas pamatskolas ēka

0
633

Noslēgusies Carnikavas pamatskolas ēkas paplašināšana un pārbūve Nākotnes ielā 1, Carnikavā. Skolu apmeklēja Būvniecības valsts kontroles birojs un pieņēma to ekspluatācijā, informē Ādažu novada pašvaldība.

Pārbūves laikā atjaunots bijušais mācību korpuss un sporta zāle, izveidoti jauni mācību un administratīvie kabineti, kā arī multifunkcionālā zāle. Lai nodrošinātu kvalitatīvu mācību procesa norisi, paralēli pamatskolas būvdarbiem notika arī mēbeļu, aprīkojuma un inventāra iegāde.

Skolas būvniecībā izmantoti videi un cilvēkiem draudzīgi materiāli, piemēram, termokoka dēļi, kas ekonomiskā veidā nodrošina ilgstošu izturību āra apstākļos, apmēram 30 gadus saglabājot kokam raksturīgo dabīgo tekstūru. Arī iekštelpu apdarē, trepju margās un iebūvētajos skapjos izmantoti kokmateriāli. Ēkas apkures patēriņš ir plānots kā zema energopatēriņa ēkai – 30 kwh/m2.

Projekta īstenošana pozitīvi ietekmē arī skolas kvartāla kopējo izskatu, jo būvdarbu laikā labiekārtota skolas apkārtējā teritorija – izveidots bērnu rotaļu laukums, labiekārtoti celiņi, uzstādīti velostatīvi, labiekārtota stāvvieta u.c.

Carnikavas pamatskolā pašlaik mācās 448 bērni. Atbilstoši plānotajam, ēkas ietilpība pēc pamatskolas pārbūves un paplašināšanas būs 660 vietas, bet maksimālā ietilpība – līdz 900 vietām.

Būvdarbu veica SIA NEWCOM Construction.

Būvdarbi Carnikavas pamatskolas ēkā notika ERAF finansētā projektā Carnikavas pamatskolas pārbūve un paplašināšana.