Ekspluatācijā pieņemta Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļa

0
706

Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēmis ekspluatācijā Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļu Raiņa ielā 27, kur remonts notika divus gadus. Ēkā vienlaikus tika realizēti divi projekti: energoefektivitātes paaugstināšana un iekšdarbi, informē Daugavpils pilsētas pašvaldība.

Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļas ēka būvēta pirms 40 gadiem, un kopš tā laika tajā ne reizi netika veikts kapitālais remonts. Rekonstrukcijas gaitā siltināta fasāde, nomainīti logi, pilnībā atjaunotas apkures, ventilācijas, apgaismojuma un ūdensapgādes sistēmas, izremontētas telpas un kāpnes. Ierīkots pacēlājs, lai ceremonijās varētu piedalīties arī cilvēki ar kustību traucējumiem.

Renovējot telpas, saglabāta Lielās zāles vitrāža, dekoratīvās lustras un citi elementi. Izremontēta arī Šampanieša zāle, kas ilgu laiku bija slēgta. Dzimtsarakstu nodaļā paredzētas jaunas, speciāli pasūtītas, mēbeles, kuru transportēšana ir aizkavējusies Covid-19 pandēmijas dēļ.

Energoefektivitātes paaugstināšanas projektā ēka ieguva B klases energosertifikātu, kas Dzimtsarakstu nodaļas ēkai ļaus ievērojami samazināt izdevumus par enerģiju.