Ekspluatācijā pieņemta renovētā Talsu Valsts ģimnāzijas ēka

0
496

Pēc būtiskas būvdarbu ievilkšanās Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) ekspluatācijā pieņēmis renovēto Talsu Valsts ģimnāzijas ēku, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Šodien, 6.septembrī, skolēni sāk mācības atjaunotajās skolas telpās.

Uzņēmumi SIA Telms un SIA Stats pie Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūves projekta sāka strādāt pagājušajā gada vasarā. Sākotnēji darbus bija plānots pabeigt līdz 2020.gada beigām, taču darbi ieilga līdz par 2021.gada rudenim, jo darbu gaitā renovācijas plānos tika veiktas būtiskas izmaiņas.

Līdztekus būvdarbiem veikts mēbeļu un dabaszinību kabineta aprīkojuma iepirkums. Daļa mēbeles tiks iegādātas no SIA Rīgas krēslu fabrika, un pašlaik notiek izmēru, materiālu un konstrukcijas precizēšana, kā arī krāsu saskaņošana. Tāpat iepirkums paredz iegādāties mēbeles no SIA Isku. Iecerēts, ka mēbeles tiks piegādātas viena līdz divu mēnešu laikā.

Plānots, ka pirmā mācību nedēļa skolēniem tiks organizēta ārpus telpām, piedaloties sporta spēlēs un dodoties pārgājienā. Pēc pozitīva ekspertīzes atzinuma saņemšanas, tālākais mācību process tiks nodrošināts un organizēts iekštelpās.

Kā vēstīts, Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūve bija jāpabeidz 16 nedēļu laikā, tomēr izstrādātā būvprojekta nepilnību un neparedzētu darbu dēļ termiņš pagarināts teju trīskārt – līdz 39 nedēļām. Skolas pārbūvē pieauguši gan izpildes termiņi, gan arī izmaksas.

Pērn 27.augustā būvuzņēmējs Talsu novada pašvaldībai iesniedza aktu par konstatēto objektā atbilstoši līguma nosacījumiem, kas paredz, ka uzņēmējam ir pienākums pirms būvdarbu sākšanas pārliecināties, vai ar būvdarbiem saistītajā dokumentācijā nav kļūdu un neatbilstību, kas var ietekmēt darba apjomu, izmaksas, termiņus un izpildes kvalitāti.

Kopumā būvuzņēmējs pašvaldībai iesniedzis sešus aktus par darbiem, kas veicami neatbilstību būvprojektā un objektā dēļ. Papildu tam, veicot skolas apkures sistēmas skalošanu, tika konstatēts, ka tā ir avārijas stāvoklī. Lai noteiktu stāvvados radušos sūču ietekmi uz būvdarbu kvalitāti un garantijas laiku objektam, tika piesaistīta Inspecta Latvia. Tā savā atzinumā norādīja, ka apkures stāvvadi ēkā ir avārijas stāvoklī un šajās zonās steidzami nepieciešams veikt remontdarbus. Talsu novada dome pērnā gada nogalē piešķīra papildu līdzekļus izglītības iestādes apkures sistēmas stāvvadu nomaiņai 119 772 eiro apmērā.

Šī gada 28.janvārī Talsu Valsts ģimnāziju apsekoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kas arī konstatēja vairākas neatbilstības šī brīža ugunsdrošības prasībām. Tās neizpildot, objekta nodošana ekspluatācijā nebija iespējama.

Talsu Valsts ģimnāzijas ēka ir trešās grupas būve, tādēļ nepieciešamajām izmaiņām objektā, kas skāra būvkonstrukcijas, bija nepieciešama papildu ekspertīze. Savukārt ekspertīzes un nepieciešamo papildu rasējumu sagatavošanas laikā būvniekam darbus nācās pārtraukt līdz pozitīva atzinuma saņemšanai.

28.aprīlī SIA Telms Talsu novada pašvaldībai iesniedza kopsavilkuma aktu par darbu apjoma izmaiņām, kas jāveic, lai īstenotu iesākto Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūvi.

Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūves izmaksas bija paredzētas 1 737 771 eiro apmērā, bet tagad kopējā būvdarbu līguma summa ir 1 988 738 eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit