Ekziperī starptautiskā privātā vidusskola Piņķos nodota ekspluatācijā

0
5
Foto no "Merks"arhīva.

SIA Merks noslēdzis būvniecības darbus Ekziperī starptautiskās skolas vecāko klašu audzēkņu mācību un dzīvojamajā mītnē, un objekts ir nodots ekspluatācijā.

Projekts īstenots nepilna gada laikā, izmantojot design&build principu, kur Merks vadīja gan objekta projektēšanas, gan būvniecības darbus. Šis princips sekmē vēlamā rezultāta sasniegšanu pasūtītāja vēlamajā termiņā un budžetā. Jaunajā vidusskolā-koledžā vienlaicīgi varēs mācīties vairāk kā 500 audzēkņu, savukārt dzīvojamajā ēkā būs iespējams izmitināt līdz 100 personām. Ēkas kopējā platība ir 6766,8 kvadrātmetru.

“Jaunā vidusskolas-koledžas ēka seko pasaules būvniecības tendencēm un atbilst augstākajām mūsdienu kvalitātes un energoefektivitātes prasībām. Projekta konstrukcijas veidotas no līmētiem koka jeb CLT paneļiem, kas ir videi draudzīgāks risinājums, izmantojot dabas atjaunojamos kokmateriālu resursus. Mums bija izaicinājums pirmo reizi CLT paneļus izmantot tik apjomīgā būvē, ko veiksmīgi realizējām. Liels paldies projekta komandai ar projekta vadītāju Jāni Zilgmi priekšgalā,” stāsta Andris Bišmeistars, Merks valdes loceklis un celtniecības direktors.

Ēkas arhitektonisko konceptu izstrādāja arhitekts Juris Lasis no arhitektu biroja 8 A.M. Ekziperī starptautiskās skolas mācību un dzīvojamā kompleksa ēkas projekts veidots divās nosacītās daļās:  vidusskolas-koledžas daļa izvietota ēkas pirmajā un otrajā stāvā, savukārt audzēkņu dzīvojamā mītne ir izvietota trijos stāvos. Uz jumta izbūvētas ēkas tehniskās telpas. Uzbūvēti arī asfaltēti piebraucamie ceļi un ietves.

Projekts izstrādāts BIM platformā un lielākā daļa būvniecības elementi saražoti off-site tehnoloģijā, kas saīsina būvniecības laiku un palielina kvalitāti, kā arī ļauj ātrāk padarīt ēku hermētisku, pasargājot to no nelabvēlīgu laika apstākļu ietekmes.

Ekziperī starptautiskā skola (EIS) ir privātā starptautiskā skola Piņķos, kas dibināta 2016.gadā, un piedāvā pilnu izglītības ciklu bērniem vecumā no 2,5 līdz 17 gadiem no Latvijas, Baltijas un citām pasaules valstīm. EIS pirmās kārtas ēku platība ir 6577 kvadrātmetru, vidusskolas mācību un dzīvojamās ēkas kopējā platība ir 6766,8 kvadrātmetru.

Aprakstu par starptautisko privātskolu Exupéry International School Babītes novada Piņķos lasiet aprīļa žurnālā Būvinženieris nr. 73.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit