Elastoplastiska akrila špakteļmasa

0
708

Kustīgu savienojumu blīvēšanai telpās un ārdarbos piemērots Penosil Premium SilAcryl Interior&Exterior hermētiķis, kas ir krāsojams, elastīgi plastisks akrila produkts uz ūdens bāzes.

Materiāls ir viegli iestrādājams, noturīgs pret laikapstākļiem un ultravioletajiem stariem, piemērots dažādām šuvēm, arī sanitārajās telpās.

Lietojuma veidi

SilAcryl Interior&Exterior ir krietni elastīgāks par ierastajiem akrila materiāliem un piemērots tur, kur līdzīgus produktus nevar izmantot. Materiāls var izplesties līdz 12,5% no šuves izmēra. Piemērots āra un telpu savienojumu hermetizācijai starp dažādām virsmām pirms apdares un krāsošanas – šuvju hermetizēšanai starp sienu iekšējiem stūriem un starp sienu un griestu virsmām, logu un durvju montāžas apdarē, vannas istabās u. c. Hermētiķis, ko lieto sanitārās telpās, ir EN 15651-3:2012: tips S: klase XS1.

Produkts ieteicams šuvēs, kur nepieciešama augsta kustības spēja – logu un durvju rāmju, ģipškartona plākšņu savienojumu vietās, aizpildot skrūvju caurumus. Var aizpildīt šuves starp sienām un griestiem, izlabot virsmas defektus pirms krāsošanas. Materiāls ir lietošanā drošs un videi draudzīgs, jo nesatur šķīdinātājus, ftalātus un ir bez smaržas, kas ļauj to izmantot ventilācijas darbos, piemērots lietošanai HVAC sistēmās saskaņā ar VDI6022, testēts saskaņā ar EN ISO 846. Piecas stundas pēc uzklāšanas akrils kļūst mitrumizturīgs.

Risinājums ārdarbos

SilAcryl Interior&Exterior iespējams izmantot arī ārējo plaisu un deformācijas šuvju aizpildīšanai, ja deformācijas nepārsniedz ±12,5%. Šādā gadījumā tas būs ekonomiski izdevīgāks risinājums,  īpaši liela apjoma darbos. Nedrīkst izmantot vietās, kur var uzkrāties ūdens. Ja akrila hermētiķis ilgstoši saskaras ar ūdeni, tas var kļūt mīkstāks un noārdīties. Drošāk to izmantot tur, kur savienojums tiks pārklāts.

Šuvēm, kurās deformācija pārsniedz 12,5%, ieteicamāki produkti būtu Penosil Premium Facade Hybrid 25LM – hibrīda fasāžu hermētiķis uz hibrīda polimēru bāzes vai Penosil Premium PU-Sealant Low Modulus – poliuretāna hermētiķis ar zemu elastības moduli.

Apstrādātas šuves

Jebkura veida šuvei jābūt tīrai, sausai un gruntētai. Bieži strādnieki taupa laiku, negruntējot virsmu. Pēc gruntēšanas var iestrādāt mehāniski, ar pistoli vai špakteļlāpstiņu. Darba temperatūra ir no +5 līdz +40 ºC, pēc izžūšanas akrils iztur temperatūras svārstības no -30 līdz +75 ºC. Tam ir laba saķere ar betonu, apmetumu, ģipškartonu, koku, PVC un citiem celtniecības materiāliem.

Lai iegūtu vēlamo izskatu, jebkuru šuvi iespējams un ieteicams nokrāsot, ko nevar darīt ar silikona šuvēm. Viegli panākt vēlamo dizainu, izmantojot šuvēs pie logiem. Lai izvairītos no krāsas plaisāšanas, pirms krāsošanas akrilam pilnībā jāizžūst. Sacietēšanas ātrums ir 2,5–3 mm dienā.

Materiāls nopērkams dažādos iepakojumos, 310 ml plastikāta kārtridžos neliela apjoma darbiem, kā arī 600 ml folijas iepakojumos,
5 un 10 litru spaiņos, pieejams SIA Krimelte Latvia un lielākajos būvniecības veikalos.

Viesturs Saltais,SIA Krimelte Latvia valdes loceklis
Attēli no uzņēmuma albuma

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit