A/s Latvenergo tirdzniecības zīmols Elektrum Latvijā pirmajā pusgadā uzstādījis trīs reizes vairāk saules paneļu nekā pērn attiecīgajā periodā, aģentūru LETA informēja a/s Latvenergo pārstāve Ivita Bidere.

Savukārt Baltijas valstīs Elektrum ir noslēdzis par 82% vairāk saules paneļu uzstādīšanas līgumu.

Kāpums ir visās Baltijas valstīs, tomēr kaimiņvalstīs to ievērojami veicina atbalsta sistēmas. Savukārt Latvijā 2020.gadā notika pozitīvas izmaiņas, likumā atceļot obligātā iepirkuma komponenti (OIK) par saražotās un tīklā nodotās elektroenerģijas izmantošanu.

Ja Latvijā pagājušajā gadā līdz jūnija beigām bija uzstādīti 30 paneļu komplekti, tad šogad tie jau ir 94, turklāt katrs trešais valstī noslēgtais līgums par to uzstādīšanu ir tieši ar Elektrum. Kopumā Elektrum Latvijā ir noslēgti 214 līgumi par 3874 paneļu uzstādīšanu ar kopējo jaudu 1067 kilovati (kW). Šie līdz šim uzstādītie paneļi vienā vasaras dienā saražo vidēji 5090 kilovatstundas (kWh), ar ko pietiek, lai viens elektroauto apbrauktu apkārt Latvijas robežai aptuveni 18 reizes.

Šī gada pirmajā pusē Baltijā Elektrum ir noslēdzis 238 līgumus par saules paneļu uzstādīšanu, nodrošinot 82% izaugsmi, salīdzinot ar 2019.gada pirmo pusgadu. Kopējā klientiem uzstādīto saules paneļu jauda Baltijā ir sasniegusi jau 4,1 megavatu (MW), no kuriem 76% ir uzstādīti klientiem ārpus Latvijas, padarot Latvenergo par vienu no vadošajiem šī pakalpojuma nodrošinātājiem Baltijā. Ņemot vērā valsts atbalstu, aktīvākās ir Lietuvas mājsaimniecības, arī Igaunijā atbalsts veicinājis saules paneļu pieprasījumu pat līdz tādam apmēram, ka daži no vietējiem piegādātājiem nav spējīgi to apmierināt.

Latvenergo Produktu attīstības un vadības vadītājs Edgars Strods norādīja, ka Elektrum šogad izjūt īpaši lielu klientu interesi, turklāt uzņēmums var secināt, ka Covid-19 pandēmija nav ietekmējusi viņu interesi par to uzstādīšanu. 

“Atbilstoši klientu pieprasījumam, pielāgojām savus pārdošanas un klientu apkalpošanas procesus, un pirmajā pusgadā realizējām tos attālinātā režīmā, kas izrādījies ļoti veiksmīgs – gandrīz 1000 iedzīvotāju apmeklēja tiešsaistes seminārus un 20 000 unikāli apmeklētāju ik mēnesi ieskatās elektrum.lv saules paneļu sadaļā,” pauda Strods.

Latvenergo koncerna apgrozījums 2019.gadā bija 841,6 miljoni eiro, kas ir par 0,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 24,2%, sasniedzot 94,4 miljonus eiro.

Latvenergo nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. Latvenergo obligācijas kotē biržas Nasdaq Riga parāda vērtspapīru sarakstā.

Pievienot komentāru