Skanstē topošajam biroju ēku kompleksam Elemental Business Centre koplietošanas telpu interjeru izstrādā arhitektūras un dizaina biroja Open Architecture Design (OAD) vadošā arhitekte Zane Tetere-Šulce un dizainere Beatrise Dzērve.
Koplietošanas telpu platība abām Elemental Business Centre ēkām kopumā sastāda 1000 kvm, kas sastāv no diviem vestibiliem 300 kvm platībā, kāpņu telpām un katra stāva koplietošanas telpām, dušām un ģērbtuvēm, kā arī sanitārajiem mezgliem. Papildus izstrādāts dizains arī pazemes autostāvvietai. OAD dibinātāja un vadošā arhitekte Zane Tetere-Šulce norāda, ka šobrīd galvenais koncepts ir saskaņots, vēl norit darbs pie detaļām un niansēm.
“Mēs neesam ēkas pirmradītāji, tāpēc ļoti svarīgs bija arhitektūras konteksts, tā respektēšana. Interjeru nevar atraut no arhitektūras, un visai ēkai ir jāstāsta vienots stāsts. Kā interjera arhitekti šajā projektā galvenokārt fokusējamies uz funkciju, piemēram, parādot, ka vestibils nav tikai priekštelpa, bet arī satikšanās vieta, autostāvvieta nav tikai utilitārs rīks, bet arī pirmais iespaids par ēku daudziem tās apmeklētājiem. Koplietošanas telpās izmantotie dizaina elementi nav nejauši un kalpo arī kā navigācijas rīki, piemēram, lai palīdzētu orientēties, kurā no diviem torņiem apmeklētājs atrodas,” atklāj Z. Tetere-Šulce.
Dizaineri norāda, ka koplietošanas telpu interjers tiks veidots saskaņā ar trim pamatprincipiem: formu – izvēloties dabīgus un izturīgus materiālus, gaismekļus kā daļu no ēku navigācijas, piedomājot par akustiku un komfortu; funkciju – projekta pamatvērtības atspoguļos vestibilā izveidota pieņemšanas un informatīvā zona, satikšanās punkts ar tikšanās un klusajām zonām; un sajūtu – radot patīkamu un apzinātu atmosfēru, kurā dabas klātbūtni nodrošina zaļie augi un koki.
Kā stāsta Elemental Business Centre pārdošanas vadītājs Imants Krēsliņš, biroju ēku kompleksa attīstītājs un īpašnieks Kapitel pērnā gada nogalē izvēlējās OAD piedāvāto risinājumu kā visatbilstošāko projekta iecerēm, jo tas izcēlās ar savu portfolio un pieredzi, kā arī konceptu, kas veiksmīgi sasaucas ar ēku arhitektonisko vīziju.
“Interjers lieliski turpina ēku arhitektonisko vīziju – būt draudzīgiem videi un cilvēkiem iekštelpās. Koplietošanas telpu interjers kalpos gan kā estētisks ikdienas baudījums nomniekiem, gan kā praktisks un ērts rīks ēku apmeklētājiem, pateicoties dizainā iekļautajām norādēm,” norāda I. Krēsliņš.
2006.gadā dibinātais OAD ir viens no Latvijas vadošajiem arhitektūras un dizaina birojiem, kas īstenojis dažāda mēroga privātus un komerciālus projektus Rīgā, Berlīnē, Dubaijā, Londonā, Barselonā un citviet pasaulē.
Elemental Business Centre jau šobrīd ir iznomāts par teju 50%. Jau izziņoto nomnieku vidū ir arī starptautiskā holdinga IWG hibrīda kopstrādes telpu zīmols Spaces. Jau šā gada rudenī projektu plānots nodot ekspluatācijā.