“Elemental Business Centre” pirmie iegūst “BREEAM Outstanding” sertifikātu

0
74
Publicitātes attēls.

Skanstē esošais biroju nomas komplekss Elemental Business Centre šobrīd ir vienīgais projekts Latvijā, kas saņēmis BREEAM vērtējumu skalas augstāko novērtējumu BREEAM Outstanding.

Elemental Business Centre līdz šim ēku novērtēšanas sistēmā BREEAM bija ieguvis Excellent līmeņa pagaidu sertifikātu, ar kuru Latvijā var lepoties vien daži jaunie projekti. Taču, kā norāda Elemental Business Centre pārdošanas vadītājs Imants Krēsliņš, jau no projekta pirmsākumiem tika mērķtiecīgi īstenoti visi iespējamie pasākumi, kas ļautu iegūt augstāko Outstanding līmeni.

“Jau projekta īstenošanas sākumposmā neslēpām, ka vēlamies būt pirmie Latvijā, kas ieguvuši BREEAM Outstanding. Uz šo mērķi arī intensīvi gājām, ieviešot energoefektīvus un ilgtspējīgus risinājumus ikkatrā projekta īstenošanas posmā – sākot no atkritumu šķirošanas līdz pat inovatīviem risinājumiem apkurei un siltumenerģijas ieguvei. Piemēram, Elemental Green un Elemental Blue ir pirmās biroju ēkas Latvijā, kuras apkurei un dzesēšanai izmanto energopāļus, tādējādi būtiski samazinot apkures izmaksas. Mūsdienās nu jau katram jaunajam projektam BREEAM ir standarts, taču līdz šim neviens nebija ieguvis augstāko iespējamo novērtējumu, kas nebūt nav viegli. Tāpēc esam gandarīti būt pirmie, kas šo novērtējumu Latvijā ir ieguvuši, jo tā arī ceļam latiņu nozarē,” stāsta I. Krēsliņš.

BREEAM sertifikāts apliecina ēku atbilstību augstiem energoefektivitātes un ilgtspējības standartiem, nodrošinot videi, ēku lietotājiem un apkārtnes iedzīvotājiem draudzīgus risinājumus. Augstākais Outstanding novērtējums norāda, ka projekts ir izpildījis vismaz 85% BREEAM standartu. Līdz šim augstākais novērtējums BREEAM novērtējuma līmeņos Latvijā ir bijis Excellent, kas BREEAM standartu skalā atbilst vairāk nekā 70%, bet ne augstāk par 85%.

“Mēs esam ļoti priecīgi un lepni par šādu izcilu sasniegumu. Šis novērtējums lieliski parāda visas komandas, kas strādāja pie šī projekta, apņēmību, augstāko kompetences līmeni un profesionalitāti. BREEAM Outstanding novērtējums tiek piešķirts tikai izcilām ēkām ar mūsdienīgiem arhitektūras risinājumiem, modernām tehnoloģijām un inženiertehniskajām sistēmām, kā arī tādām, kas piedāvā visus nepieciešamos sociālos pakalpojumus ēkā vai tās apkārtnē. Tas ir liels projektēšanas komandas nopelns, sākot no arhitektiem un beidzot ar inženieriem. Tomēr tikpat svarīga ir profesionāla un īpaši stingra projekta vadība būvniecības laikā. Varu apstiprināt, ka būvniecības procesu labi vadīja un organizēja būvuzņēmums Merks, kas atbildīgi pieņēma BREEAM standarta izaicinājumus un lieliski integrēja prasības būvniecības procesā. Esmu lepns arī par VESTA Consulting komandu, kas ieklausījās attīstītāja vajadzībās un bija tam līdzās visu BREEAM novērtēšanas un sertificēšanas procesa laiku. Vislielākie apsveikumi projekta īpašniekam Kapitel, kas ar savu piemēru parāda atbildīgu uzņēmējdarbības praksi, tirgus līderību un izvirza jaunus kvalitātes standartus Latvijas nekustamā īpašuma nozarē,” stāsta Vesta Consulting izpilddirektors Evalds Savickis.

E. Savickis arī piebilst, ka Elemental ēkas sasniedza visus iespējamos BREEAM ūdens kategorijas kredītus. Piemēram, lai aplaistītu visus biroju nomas kompleksa teritorijā esošos apstādījumus un vienlaikus ietaupītu lietojamā ūdens patēriņu, tika uzstādīta lietus ūdens savākšanas sistēma ar atbilstošu krātuvi.

Outstanding līmenis ir augstākais vērtējums BREEAM vērtējumu skalā, kurā ir pieci līmeņi – Pass, Good, Very Good, Excellent un Outstanding.