Dažādi stiprinājumi un enkuri ēkas norobežojošajās konstrukcijās rada punktveida termiskos tiltus, un tie var būtiski palielināt siltuma zudumus caur ārsienām. 

Viendabīgu ēkas norobežojošo konstrukciju, ko neietekmē nekādi faktori, var izveidot, ar stiprinājumiem, kam ir ārkārtīgi zema siltumvadītspēja, termiski nodalot iekšējo un ārējo sienu.

Protams, labi izolēts ārējais apvalks samazina termisko tiltu ietekmi. Taču fasādes zonā siltuma tiltu problēma nav atrisināma tikai ar izolāciju – jo biezāks izolācijas slānis, jo lielāka termisko tiltu ietekme. Stiprinājuma elementi, kas atrodas izolācijas slānī, izolētās betona fasādēs bieži veido tā sauktos punktveida termiskos tiltus, kas ietekmē termisko apvalku. Siltumizolācijas nostiprināšanai izmantotie enkuri ir nelieli, taču, ja to ir daudz, tie var radīt prāvus siltuma zudumus atkarībā no izmantotā materiāla. Tāpēc ir jāparedz un jāaprēķina papildu siltuma zudumi caur šiem punktveida siltuma tiltiem.

Parastie stiprinājumi ir izgatavoti no nerūsējošā tērauda vai alumīnija. Uz nākotni vērsta alternatīva ir Schöck Isolink® stiprinājums, kas paredzēts betona fasādēm – energoefektīvs un ekonomisks risinājums, kas ir vienkārši un ātri iekļaujams ražošanas procesā saliekamo konstrukciju rūpnīcā.

Schöck Isolink® ir izgatavots no stikla šķiedras kompozīta Combar®, un tas nodrošina standartiem atbilstošu siltumizolācijas risinājumu.

Attēli no “Schöck Bauteile GmbH” arhīva.

Visu rakstu lasiet žurnāla Būvinženieris augusta numurā (Nr.93).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.