Energoresursu informācijas sistēmas izstrādei piešķir 260 000 eiro

0
525

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu Energoresursu informācijas sistēmas (ERIS) izstrādei no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 260 000 eiro.

EM informēja, ka no šī gada 1.janvāra Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) pilda enerģētikas politikas uzraudzības un kontroles funkciju. Lai nodrošinātu efektīvu un kvalitatīvu funkciju izpildi, tai skaitā būtiski mazinot administratīvo slogu un Covid-19 izplatības iespējas, BVKB nepieciešams izstrādāt sistēmu, kas ļautu komersantam un birojam veikt tam uzliktos pienākumus iesniedzot dokumentāciju un informāciju attālināti.

“ERIS ietvaros tiks izstrādāts sistēmas centrālais kodols, datu noliktava un sistēmas portālu sadaļas, kuras nodrošinās vizuālo darbu ar sistēmu – iestādēm, komersantiem un fiziskām personām ārējā portālā, uzraudzības un kontroles funkciju veicējiem. Sistēmā tiks digitalizēta energoefektivitātes uzraudzības un kontroles funkcija un izveidots Energoefektivitātes modulis, kuru izmantos 2000 komersanti, galvenokārt lielie elektroenerģijas patērētāji, kas ievieš visdažādākos pasākumus energoefektivitātes jomā,” skaidroja ministrijā.

EM ieskatā, pāreja uz digitālo procesu un attālināto darbu mazinās Covid-19 inficēšanas riskus, kā arī tiks radītas iespējas visas nepieciešamās darbības veikt attālināti, samazināsies administratīvais slogs un samazināsies papīra dokumentu lietošanas apjoms un ar to saistītie izdevumi.

Kopējās ERIS projekta izmaksas ir plānotas 260 000 eiro apmērā. Valdība atbalstīja minēto summu piešķirt no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.

Vienlaikus EM no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem papildus piešķirti 86 970 eiro jaunu datoru iegādei, kas nepieciešami, lai nodrošinātu iespēju veikt darbu attālināti.

Datorus ir plānots nomainīt tikai daļai no nodarbinātajiem, veicot nomaiņu pakāpeniski. EM plānots nomainīt 26 datorus, Konkurences padomē – 11 datorus, bet BVKB – 41 datoru.