Engurē top vērienīgs saules paneļu projekts

0
899

Zivju apstrādes uzņēmums SIA Unda sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu AJ Power, Swedbank un Lauku atbalsta dienestu sācis saules paneļu projekta realizāciju Engurē, kas izmaksās 165 460 eiro, informē AJ Power pārstāvji.

Projektā uz zemes plānots uzstādīt 630 saules paneļus ar kopējo sistēmas jaudu 236 kW, kas uzņēmumam ik gadu saražos vismaz 226 300 kWh. Visa saražotā zaļā elektroenerģija tiks izmantota uzņēmuma pašpatēriņam, kas nodrošinās tuvu 20% no uzņēmuma kopējā elektroenerģijas patēriņa. Darbs pie saules paneļu projekta realizācijas ir jau sākts. Uzņēmums ir apņēmības pilns saules paneļu parku pabeigt jau šī gada pavasarī, aktīvajā saules paneļu ražošanas sākuma posmā, lai jau pilnvērtīgāk savos ražošanas procesos izmantotu zaļo enerģiju.

Zivju konservu ražošana Engurē notiek jau kopš 1907.gada. Pārņemot tradīcijas, 1992.gadā tika nodibināts zivju konservu ražošanas uzņēmums SIA Unda. Uzņēmums pēdējos gadus ražošanas procesos cenšas ieviest zaļus un mūsdienīgus risinājumus, kas būtu dabai draudzīgāki. 2020.gadā SIA Unda veica pāreju uz sašķidrināto dabasgāzi, kas ļāva būtiski palielināt energoefektivitāti, samazināt izdevumus par enerģiju un būtiski uzlabot ietekmi uz vidi. Pēdējos pāris gadus uzņēmums veicis virkni energoefektivitāti veicinošu uzlabojumu ražošanas cehā. Līdz ar to uzņēmuma investīcija zaļās enerģijas ražošanā ar saules paneļiem ir tikai loģisks nākamais solis, kā arī viens no 2021.gada stratēģiskajiem investīciju projektiem.

“Mēs uzņemamies atbildību par savas darbības tiešo ietekmi uz apkārtējo vidi. Jau līdz šim esam aktīvi domājuši par ilgtspēju. Turklāt tas iet roku rokā ar Eiropas Savienības klimata politiku, Eiropas zaļo kursu un mērķi par klimatneitralitāti 2050.gadā. Tādi termini kā videi nekaitīga rūpniecība, energoefektivitāte, tīra enerģija un piesārņojuma novēršana nenoliedzami saskan ar mūsu uzņēmuma filozofiju. Pašreiz vērojama nebijuša mēroga energokrīze un energoresursu cenas ir ļoti augstas, tāpēc savs saules paneļu parks būtiski palīdzēs uzlabot uzņēmuma konkurētspēju starptautiskā līmenī,” komentē SIA Unda valdes priekšsēdētājs Artūrs Bubišs.

“SIA Unda ir piemērs tam, kā organizēt savus ražošanas procesus, apvienojot senās tradīcijas ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām, tādējādi atbildīgi izmantojot resursus un mazinot radīto ietekmi uz vidi. Esam pārliecināti, ka šis projekts sniegs atbalstu uzņēmuma tālākai attīstībai un dos konkurences priekšrocības kā vietējā, tā arī starptautiskajos tirgos. Apzināmies, ka šī brīža strauji mainīgajos energoresursu tirgus apstākļos uzņēmumiem ir būtiski pārvaldīt riskus, kas saistīti ar izmaksu kāpumu. Realizējot saules paneļu parku, SIA Unda spēs daļu nepieciešamās elektroenerģijas ilgtermiņā nodrošināt par nemainīgu cenu,” norāda enerģētikas uzņēmumu grupas AJ Power vadītājs Roberts Samtiņš.

SIA Unda ir zivju pārstrādes uzņēmums Engurē. Strauji augošs eksporta uzņēmums, kas dibināts 1992.gadā. Uzņēmums produkciju eksportē uz 18 valstīm, tajā skaitā uz ASV, Vāciju, Poliju, Spāniju, Portugāli, Japānu, Austrāliju, Jaunzēlandi, Ēģipti, Izraēlu, Ukrainu un citām valstīm. 2021.gada plānotais apgrozījums ir aptuveni 6,5 miljoni eiro, vidējais apgrozījuma pieaugums pēdējos gados ir 20–30%.

AJ Power ir privātā enerģētikas uzņēmumu grupa Latvijā. AJ Power piedāvā individuālus risinājumus elektroenerģijas un dabasgāzes iegādei, saules paneļu projektiem, dabas resursu nodokļa administrēšanai un energoefektivitātes uzlabošanai. Enerģētikas uzņēmumu grupa darbojas kopš 2014.gada, un tās apgrozījums 2019.gadā bija 83 miljoni eiro.