Faktiskā bezdarba līmenis jūlijā bija 8,9%, reģistrētais – 8,6%

0
238

2020.gada jūlijā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 8,9%, kas salīdzinājumā ar jūniju ir par 0,2 procentpunktiem vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati. 

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 8,6%, un salīdzinājumā ar jūniju nav pieaudzis. Salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju bezdarba līmenī vērojams pieaugums – 2,6 procentpunkti gan faktiskā bezdarba līmenim, gan reģistrētā bezdarba līmenim.

2020.gada jūlijā Latvijā bija 86,6 tūkstoši bezdarbnieku, kas ir par 1,7 tūkstošiem vairāk nekā jūnijā un par 25,5 tūkstošiem vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Pēdējo 5 mēnešu laikā kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas salīdzinājumā ar 2020.gada februāra faktiskā mēneša bezdarba datiem, bezdarbnieku skaits pieaudzis par 15 tūkstošiem.

Avots: CSP.

Reģistrētais bezdarba līmenis tiek aprēķināts, izmantojot NVA un CSP veiktā Darbaspēka apsekojuma datus. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus. NVA dati ir tikai par darbspējas vecuma iedzīvotājiem.

CSP atgādina, ka pārmaiņu laikā ir svarīgi iegūt informāciju par iedzīvotāju nodarbinātību, lai novērtētu šī brīža situācijas ietekmi uz ekonomiskajiem un sociālajiem procesiem valstī, tādēļ aicina iedzīvotājus būt aktīviem un piedalīties ielūgtajās aptaujās telefoniski vai tiešsaistē. CSP saka lielu paldies visiem, kuri jau piedalījušies aptaujās, lai novērtētu ietekmi uz procesiem valstī.  

Bezdarba līmenis un bezdarbnieku skaits 15–74 gadu vecumā pēc dzimuma pa mēnešiem – NB002m.

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļa vietne.

CSP veikto mēneša novērtējumu metodoloģija pieejama sadaļā Nodarbinātība un bezdarbs.

Tehniskais ziņojums par laikrindu koriģēšanu krīzes laikā.

Ārkārtas situācijas sociālekonomiskie rādītāji pieejami CSP tīmekļa vietnē csb.gov.lv/lv/Statistika/covid19.

Avots: CSP.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit