Februāra “Būvinženierī” – dzīvā Dobeles pils, “stropa” būvelementi, Gridņeva mūža tilti

0
2005

Žurnāla Būvinženieris februāra izdevumā Nr.78 lasiet:

► Livonijas ordeņa pils restaurācijas gaitā Dobelē atklāts unikāls būvmantojums un vēstures liecības, atjaunojot mūsdienu dzīvīgumu gadu desmitiem brukušajās drupās. Teju 20 gadu izpētes, projektēšanas, izrakumu, konservēšanas un atjaunošanas procesu atklāj arhitekts Pēteris Blūms, projekta vadītājs Juris Grodņa no kompānijas ReRe un novada pašvaldības pārstāvji.

► Intervijas ar Būvindustrijas lielās balvas laureātiem – infrastruktūras būvētāju Andreju Lozi, tiltu meistaru Sergeju Gridņevu, jauno arhitektūras zvaigzni Didzi Jaunzemu. Pasaules līmeņa biznesa pieredzi ekspresintervijā atklāj Jānis Kraulis, Knauf Austrumeiropas un NVS reģiona nodaļas vadītājs.

► Kompānijas Stats paspārnē radīta vietējo inženieru inovācija – betonu un koku apvienojošs būvelements Hyve build ar augstu energoefektivitāti, kas ļauj ievērojami racionālāk plānot projekta loģistiku, saīsina ēkas montāžas laiku, samazina izmaksas un būvniecības atkritumus.

► Vērtīga, pašu krāta pieredze koka konstrukciju ražošanā un montāžā ļāvusi Latvijas kompānijām IKTK, Igate būve un Rodentia izpildīt pasūtījumus Ziemeļvalstīs. Tur ar latviešu inženieru un būvnieku līdzdalību top ilgtspējīgas dzīvojamās mājas un elektroauto uzpildes stacijas no koka būvelementiem.

► Pērnā gada energoefektīvākā privātmāja – gandrīz nulles enerģijas ģimenes nams Upesciemā – pārdomāti projektēts un celts, izmantojot Bauroc sistēmas. Ilgtspējīgas būvniecības rubrikā arī raksti par siltuma starojuma griestu paneļiem, zaļu un komfortablu apkures balansēšanu sabiedriskās ēkās, jauno Eiropas Bauhaus iniciatīvu.

Tehnoloģiju sadaļā apraksti par efektīvām krāsām un starpsienu moduļiem, jaunāko pieredzi jumta un pazemes konstrukciju hidroizolācijā, balkonu renovāciju.

► Rubrikā Mantojums – apskats par bijušajā Padomju savienībā pirmo saliekamo ģimenes namiņu jeb somu mājiņu vēsturi un Latvijā joprojām sastopamajiem pagājušā gadsimta būvmantojuma paraugiem.

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.