“Fortum” pārdevusi siltumapgādes biznesu Baltijas valstīs

0
461

Bijušais Somijas enerģētikas grupas Fortum siltumapgādes bizness Baltijas valstīs, kuru iegādājusies Šveices investīciju kompānija Partners Group, turpinās darbību ar nosaukumu Gren, pirmdien paziņoja Gren pārstāvji.

Viņi norādīja, ka Gren turpinās sniegt pakalpojumus visiem klientiem, bet ilgtermiņa mērķis ir paplašināt pakalpojumu klāstu un iegūt jaunus klientus.

Gren pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka uzņēmumu īpašnieku maiņa, juridisko nosaukumu un zīmola maiņa ikdienas darbā ar klientiem, sadarbības partneriem un citām iesaistītajām pusēm nekādas izmaiņas neienesīs, kā arī neietekmēs Gren līdzšinējo pakalpojumu vai produktu cenas.

Gren valdes priekšsēdētājs Matti Viljo pauda, ka uzņēmums ir jauns zīmols, tomēr vienlaikus klienti, sadarbības partneri un citas iesaistītās puses kompāniju pazīst, jo grupas uzņēmumi Baltijas enerģētikas tirgū strādā jau vairākus gadu desmitus. 

“Mēs turpināsim strādāt un visiem saviem klientiem nodrošināt visus līdzšinējos pakalpojumus. Esam apņēmības pilni savu pakalpojumu klāstu paplašināt un kopā ar saviem klientiem kļūt par vēl zaļāku uzņēmumu,” stāstīja Viljo.

Gren pārstāvji atklāja, ka uzņēmuma zīmola maiņa ir pirmais solis uzņēmuma stratēģijas īstenošanā, kuras mērķis ir pārveidot centralizētās siltumapgādes uzņēmumu par neatkarīgu, uz klientiem orientētu enerģijas ieguves risinājumu piedāvātāju mājsaimniecībām un rūpnieciskajiem klientiem. 

Partners Group plāno palielināt aktīvus, īstenojot gan jaunus projektus, gan veicot mērķtiecīgas stratēģiskās iegādes. Citas pārveides iniciatīvas ietvers Gren centralizētās siltumtumapgādes tīklu paplašināšanu, lai izstrādātu jaunus siltumapgādes un aukstumapgādes risinājumus rūpnieciskajiem un komerciālajiem klientiem.

Latvijā, Jelgavā, Gren nodrošina drošu un ilgtspējīgu centralizēto siltumapgādi apmēram 16 000 mājsaimniecībām un 173 juridiskajiem klientiem, tostarp skolām, sabiedriskajām ēkām un uzņēmumiem, kā arī nodrošina ēku individuālo siltumpunktu apkalpošanu daudzdzīvokļu mājām, individuālajām mājām un juridiskajiem klientiem. Jelgavā siltumenerģija tiek ražota biomasas koģenerācijas stacijā no vietējiem, atjaunojamiem resursiem. Daugavpilī Gren piegādā siltumenerģiju Daugavpils pilsētas siltumapgādes sistēmas operatoram.

Somijas enerģētikas grupa Fortum pabeigusi darījumu, kurā pārdevusi siltumapgādes biznesu Baltijas valstīs Šveices investīciju firmai Partners Group.

Fortum paziņojumā sacīts, ka galīgā pārdošanas summa ir 710 miljoni eiro.

Martā, kad tika paziņots par plānoto darījumu, tika panākta sākotnējā vienošanās par summu 800 miljoni eiro.

Latvijā Fortum nodrošināja apkuri Daugavpilī un Jelgavā, Igaunijā – Tartu un Pērnavā, bet Lietuvā – Klaipēdā.

Fortum jau pērn pavēstīja, ka apsver siltumapgādes biznesa Baltijas valstīs iespējamo pārdošanu.

Baltijas valstīs pagājušajā gadā Fortum saražoja 1,4 teravatstundas siltuma un 0,6 teravatsundas elektroenerģijas un guva peļņu pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) 54 miljonu eiro apmērā.

Fortum Latvia valdes priekšsēdētājs Andris Vanags pērn septembrī aģentūrai LETA norādīja, ka Fortum infrastruktūra Latvijā nav tāda, ko varētu pārvietot vai aizvest uz citu valsti, tādēļ klientiem Jelgavā un Daugavpilī, kur notiek Fortum darbība, nevajadzētu satraukties par to, ka uzņēmumam, kas nodrošina pakalpojumu, mainītos investors.

“Ikviens investors, kurš ienāks, to darīs ar mērķi turpināt un attīstīt saimniecisko darbību. Iespējams, jaunam investoram būs pat lielākas izaugsmes ambīcijas, un Latvijas uzņēmumam tas varētu palīdzēt sekmīgāk attīstīties nākotnē. Es uz potenciālu investora maiņu neskatos kā uz kaut ko negatīvu,” 2020.gada septembrī atzīmēja Fortum Latvia vadītājs.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit