Foto: Rīgā atjauno kultūrvēsturiskās ēkas

0
1101

Rīgas pilsētas pašvaldība arī šogad turpinās līdzfinansēt kultūrvēsturisko ēku atjaunošanu – budžetā tam ir paredzēts finansējums un sākusies projektu pieņemšana konkursā. Projektu pieteikumus konkursā namīpašnieki var iesniegt līdz 19.februārim plkst.9, ziņo Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Otrdien, 26.janvārī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē Rīgas domes Īpašuma departaments prezentēja pašvaldības līdzfinansējuma programmas kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai rezultātus par pēdējiem pieciem gadiem.

Kopš 2016.gada jeb pēdējo piecu gadu laikā ar Rīgas pašvaldības atbalstu ir īstenoti dažāda mēroga projekti 329 kultūrvēsturiskos namos, izmaksājot līdzfinansējumu gandrīz 4,38 miljonu eiro apmērā.

Ja 2016.gadā namu īpašnieki ar pašvaldības līdzfinansējumu īstenoja 38 projektus, tad pēdējo trīs gadu laikā vidēji tiek realizēti 75 projekti.

Konkursā namīpašniekiem ir iespēja pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu vēsturiskas ēkas atjaunošanas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro lielās programmas projektiem (veselas fasādes, jumta visu fasādes logu atjaunošana), kā arī ne vairāk kā 5000 eiro vēsturiskas ēkas elementu atjaunošanai.

Pašvaldības līdzfinansējums namīpašniekam tiek piešķirts kompensācijas veidā tikai pēc konkursā pieteiktā projekta īstenošanas un visu projekta ieviešanas izmaksu veikšanas no īpašnieka puses

Pieteikumus konkursam var iesniegt personiski Rīgas domes Īpašuma departamenta Klientu apkalpošanas centrā, Kalēju ielā 10, (informācija par projekta iesniegšanu klātienē ārkārtas situācijas laikā ir pieejama tīmekļa vietnē https://atjauno.riga.lv/) vai arī nosūtot pieteikumus pa pastu, vai ar kurjera starpniecību, ievērojot konkursa nolikumā noteiktās prasības.