Gāliņciemā sākta sabiedriskā centra būvniecība

0
10

Aizvadītajā nedēļā Gāliņciemā Ventspilī sākti sagatavošanas darbi topošā daudzfunkcionālā pakalpojumu centra būvniecībai Kuldīgas ielā 138, informē pašvaldības SIA Ventspils nekustamie īpašumi.

Lai sagatavotu teritoriju būvdarbiem, šonedēļ būvdarbu veicējs SIA Amatnieks sāks koku izzāģēšanu Kuldīgas ielas posmā no Vanagu ielas līdz pirmsskolas izglītības iestādei Bitīte, Kuldīgas ielā 134. Saskaņā ar apstiprināto būvprojektu plānots nozāģēt septiņas liepas un vienu vītolu.

Nekustamais īpašums Kuldīgas ielā 138 ir arī unikāls dabas objekts valsts mērogā, jo tajā aug vairāki ainaviski izteiksmīgi parastie oši, kā arī 3 hibrīdie alkšņi (Alnus x pubescens), kas sasnieguši jau dižkoka statusu un uzskatāmi par īpaši vērtīgiem. Realizējot sabiedriskā centra būvniecības projektu, vērtīgie koki tiks saglabāti, nodrošinot publisku pieeju apstādījumiem.

Ēkas būvprojektu izstrādājis arhitektu birojs SARMA&NORDE Arhitekti. Būvdarbi tiek īstenoti projekta Daudzfunkcionālā pakalpojumu centra izveide Gāliņciemā Nr.5.5.1.0/19/I/001 ietvaros. Projektu īsteno pašvaldības iestāde Ventspils bibliotēka sadarbībā ar pašvaldības SIA Ventspils nekustamie īpašumi.

Kopējās plānotās projekta izmaksas sastāda 2 851 509 eiro, t.sk., attiecināmās izmaksas ir 2 806 193 eiro, Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 2 385 264,05 eiro jeb 85% no attiecināmajām izmaksām, Valsts budžeta dotācija ir 84 185,79 eiro jeb 3% no attiecināmajām izmaksām, Ventspils pilsētas pašvaldības līdzfinansējums ir 336 743,16 eiro jeb 12% no attiecināmajām izmaksām un Ventspils pilsētas pašvaldības finansējums neattiecināmo izmaksu segšanai – 168 736,43 eiro.

Daudzfunkcionālo pakalpojumu centru Gāļiņciemā ekspluatācija plānots nodot 2021.gada novembrī.

Attīstot bibliotēkas infrastruktūru, jaunais objekts, līdzīgi kā Pārventas bibliotēka, būs mikrorajona kultūras un sabiedriskais centrs, kas pildīs sabiedrības izglītības, informācijas un kultūras funkcijas. Jaunajā ēkā paredzētas plašas telpas gan bibliotēkai, gan arī dažādu pasākumu norisei. Šeit tiks piedāvātas gan izstādes un koncerti, interešu klubi, gan jauni pakalpojumi, kas saistīti ar tradicionālā dzīvesveida un savdabības saglabāšanu tādās jomās kā ventiņu valoda, folklora, latviskā dzīvesziņa, seno arodu prasmes, literatūra un rakstniecība, kultūras un dabas mantojuma saglabāšana, dzimtu vēstures pētniecība, kā arī digitālo prasmju un tehnoloģiju pielietošana.

Gāliņciema bibliotēka dibināta 1954.gadā, kopš 2003.gada atrodas bibliotēkas vajadzībām pielāgotās 98 m2 lielās telpās Kuldīgas ielā 110.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit