Gar autoceļu Umurga – Cēsis būvē gājēju un velobraucēju celiņu

0
210
Attēls ilustratīvs

Lai uzlabotu mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošību, gar reģionālo autoceļu Umurga–Cēsis (P14) no Cēsīm līdz pagriezienam uz Līvu ciemu (39,70.–40,95. km) būvē gājēju un velobraucēju infrastruktūru, informē VSIA Latvijas Valsts ceļi.

Satiksmi būvdarbu posmā organizē ar ceļazīmēm un vadstatņiem, visā posmā noteikts braukšanas ātruma ierobežojums līdz 70 km/h, darbu vietā tas samazināts līdz 50 km/h.

1,2 km garais gājēju un velosipēdistu ceļš tiek būvēts autoceļa P14 labajā pusē, tas būs  2,50 m plats un ar asfaltbetona segumu. Būvdarbu ietvaros arī paredzēts izbūvēt apgaismojumu, kas apgaismos gājēju un velosipēdistu celiņu visā objektā, kā arī tiks uzstādītas drošības barjeras.

Cēsu novada Amatas apvienības pārvalde devusi atļauju 196 koku ciršanai, kas aug ceļa nodalījuma joslā un ir satiksmei bīstami vai traucē būvdarbiem. Savukārt 18 kokus pie Līvu kopmītnēm sakops, veidojot vainagus.

Būvdarbus veic SIA ACBR, projekta autors SIA SIA PROJEKTS 3, būvuzraudzību nodrošina AS Ceļuprojekts. Darbus plānots pabeigt līdz šā gada novembrim.