“Getliņi eko” plāno izbūvēt ziemeļu stūra biodegradācijas šūnu

0
572
Atkritumu poligons "Getliņi". Publicitātes attēls

Atkritumu poligona Getliņi apsaimniekotājs SIA Getliņi eko izsludinājis iepirkumu par ziemeļu stūra biodegradācijas šūnas izbūves projekta izstrādi un būvniecību par paredzamo līgumcenu 12 miljoni eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

Kompānijas ārējās komunikācijas vadītājs Ričards Aksels Ozoliņš aģentūrai LETA skaidroja, ka esošā poligona kapacitāte pietiktu vien pieciem līdz septiņiem gadiem, tāpēc Getliņi eko plāno tuvākajā laikā uzsākt jaunas atkritumu noglabāšanas šūnas izbūvi atkritumu poligona Getliņi ziemeļu stūrī, lai palielinātu tā kapacitāti.

Kompānijā aprēķināts, ka aptuvenais poligona paplašināšanas projekts varētu ilgt līdz četriem gadiem un to plānots īstenot deviņu hektāru platībā. Ozoliņš min, ka projekts ļaus ne tikai paplašināt atkritumu poligona Getliņi ietilpību, bet arī attīrīt vēsturisko piesārņojumu 1,2 miljonu kubikmetru apmērā un samazināt gruntsūdeņu piesārņojumu.

Taujāts par pieteikšanās kārtību, Ozoliņš norādīja, ka patlaban ir publicēts informatīvais paziņojums, taču pēc tam tiks organizēta apspriede, lai pretendenti varētu izteikt priekšlikumus par nolikumu un kvalifikācijas prasībām.