Gunta Boles prēmijas piešķirtas pēdējo reizi

0
639

Sarīkojumā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 28. un pēdējo reizi diviem būvniecības un arhitektūras studentiem piešķirtas latviešu izcelsmes būvinženiera Gunta Boles prēmijas.

Prēmija, kas iedibināta 1992.gadā, tika pasniegta ik gadu pirms Ziemassvētkiem, un šoreiz tā piešķirta pēdējo reizi, sakot atvadas Gunta Boles fonda darbībai. Žūrija stipendijas vairāku pretendentu konkurencē piešķīra Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentei Martai Amoliņai ar diplomprojekta atzīmi 9 un Arhitektūras fakultātes diplomandam Raivim Jānim Muceniekam ar mācību procesa vidējo atzīmi 9,07 un maģistra darba vērtējumu 10.

Amerikas Savienotajās Valstīs dzīvojošais Guntis Bole dzimis Latvijā 1934.gadā, kopā ar vecākiem pirms Otrā pasaules kara beigām aizceļoja uz Vāciju un tālāk uz ASV.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Guntis Bole sniedza finansiālu atbalstu Latvijas cilvēkiem, īpaši augstu vērtējot studējošos jauniešus kā valsts veiksmīgas attīstības garantu nākotnē. Tika nodibināts Gunta Boles prēmijas fonds, lai finansiāli atbalstītu jauniešus izglītības apgūšanā.

Vairāk par Gunta Boles prēmiju lasiet žurnāla Būvinženieris februāra numurā (Nr. 72).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected]

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit