Gūtšmitu namu atjaunos “Ostas celtnieks”

0
362

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izsludinātajā apvienotajā projektēšanas un būvdarbu iepirkumā vēsturiskā Gūtšmitu nama Ventspilī, Kuldīgas ielā 2, pielāgošanai valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu vajadzībām, starp 7 pretendentiem vērtējot saimniecisko izdevīgumu un būvuzņēmēju BIM komandu prasmes, pieņemts lēmums piešķirt līguma slēgšanas tiesības SIA Ostas celtnieks’ par piedāvāto līgumcenu 4 192 549, 29 eiro, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Ja nebūs pārsūdzību, līgums ar iepirkuma uzvarētāju tiks slēgts tuvāko nedēļu laikā. Ēkā pēc atjaunošanas plānots izvietot klientu centru 5 iestādēm – Valsts ieņēmumu dienestam, Nodarbinātības valsts aģentūrai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, Valsts darba inspekcijai un Ventspils pašvaldībai, tādējādi ieviešot vienas pieturas aģentūras principu valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanā, veicinot publiskās pārvaldes efektivitāti un nodrošinot iedzīvotājiem iespēju saņemt nepieciešamos pakalpojumus sev ērtā veidā vienuviet.

“Ar būvuzņēmēju strādāsim pēc projektē un būvē principa, kas nozīmē līguma izpildītāja visaptverošu atbildību gan par projektēšanas risinājumiem, pamatojoties uz jau izstrādāto projektēšanas uzdevumu, gan par būvdarbiem. Atjaunojot vēsturiskās ēkas tehnisko un vizuālo stāvokli, ievērosim Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes prasības un Ventspils pilsētas apbūves noteikumus. Uzlabosim ēkas energoefektivitāti, kā arī palielināsim tās kopējo platību par 63% līdz 1,9 tūkstošiem kvadrātmetru ar jaunu piebūvi un labiekārtotu ēkai piegulošo teritoriju, radot patīkamu vidi ne tikai ēkā strādājošajiem, bet arī Ventspils iedzīvotājiem un viesiem,” atklāj Griškevičs.

Ēkas pārbūvi plānots pabeigt līdz 2022.gada 31.decembrim. Plānots, ka visa ēka tās pilnā apjomā – 1912,1 m2 tiks nodota valsts un pašvaldības iestādēm ilgtermiņa nomā. Valsts ieņēmumu dienestam lietošanā plānots nodot 895,8 m2, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai – 563,8 m2, Nodarbinātības valsts aģentūrai – 219,7 m2 un Valsts darba inspekcijai (VDI) – 136 m2 un Ventspils pašvaldībai – 96,7 m2. Projekts tiks īstenots no VNĪ resursiem, izmaksas atgūstot ilgtermiņa nomas maksas veidā.

Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, savulaik celta kā dzīvojamā māja, kas kopš 19.gadsimta 40.gadiem piederēja Gūtšmitu dzimtai. 20.gadsimta sākumā tajā īsu laiku atradusies banka. Kopš 1927.gada grezno īpašumu no dzimtas atpirkusi Ventspils pašvaldība un tajā līdz 1940.gadam strādāja Ventspils pilsētas dome, Ventspils Zemesgrāmatu nodaļa un citas pašvaldības iestādes. No 1945.–2013.gadam ēkā atradās Milicijas iecirknis un šīs funkcijas ēka saglabājusi līdz mūsdienām – pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas tajā līdz 2013.gadam atradās Valsts policija.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit