Rīt un parīt, 29. un 30.septembrī, notiks ikgadējais pilsētplānošanas pasākums MadCity Rīga 2021, kur hakatonā ap 100 dalībnieku sacentīsies ideju hakatonā, kā Daugavmalu izveidot par interesantāko Ziemeļeiropā, informē Neils Balgalis, pilsētplānotājs un pasākuma rīkotājs.
Pasākumam ir neparasti plašs ieinteresēto loks – 39 uzņēmumi, kas nozīmē, ka arī valsts un pašvaldību uzņēmumi nopietni gatavojas sadarbībai ar sabiedrību. Pasākumā piedalīsies iedzīvotāji un speciālisti no dažādām iestādēm un viedokļu burbuļiem, zinātnieki, uzņēmēji, attīstītāji, baņķieri, ierēdņi, informācijas tehnoloģiju speciālisti, dabas draugi, arhitekti, inženieri, mākslinieki un politiķi, lai kopīgi meklētu risinājumus un apkopotu interesantākās idejas. Klātienē, atbilstoši valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, var piedalīties līdz 250 klausītāju. Sekot lekcijām varēs arī LMT Straume tiešraidē, kā arī MAD City sociālajā tīklā Facebook.
“Tikai kopā mēs varam iekustināt labas pārmaiņas savā pilsētā, un Daugavmalu iekārtot nevis tā, kā redzēts Parīzē vai Stokholmā, bet vēl labāk – kā Rīgā. Šogad nesākam no baltas lapas. Veikti priekšdarbi – iedzīvotāju ideju konkurss, kurā uzvarēja Saulrieta vērošanas tribīņu ideja, notikusi arī redzējumu prezentācija par to, kāda varētu būt iedzīvotāju mobilitāte Rīgā pēc diviem pieciem un desmit gadiem. Hakatona mērķis ir izveidot daudz plašāku praktisku rīcības plānu. Izveidot “mazo soļu stratēģiju” nākamajiem pieciem gadiem, un izveidojot saikni ar lielajiem infrastruktūras projektiem: Rail Baltica būvniecība, Vanšu tilta remonts, Mūkusalas promenādes izbūve, Austrumu maģistrāles izbūve, Rīgas centrāltirgus attīstība. Ar iecerētajiem liela mēroga attīstības projektiem Zaķusalā, Ķīpsalā, Andrejsalā, Zvirgzdu pussalā un krastmalas uzlabojumiem, kurus vēlas redzēt rīdzinieki un pilsētas viesi. Domāsim kopā, iekļaujot iedzīvotājus un to idejas. Ikdienā šāda saruna nebūtu iespējama – katrs uzņēmums un atbildīgā valsts vai pašvaldības iestāde aizņemta ar savām rūpēm, bet publika aktīvāk seko dažādiem skandāliem, jo mūsu prātus noslogo savstarpējās neizpratnes karš, kā piemēram, starp autovadītājiem un riteņbraucējiem,” stāsta Neils Balgalis.
Ik gadu MadCity atved uz Rīgu jaunākās idejas pilsētas attīstībai. Arī šogad interesants ārvalstu speciālistu kolektīvs palīdzēs saprast, kādas ir mūsdienu pasaules tendences ūdensmalu izmantošanā un sabiedrības iesaistē. Vispirms jāmin MadCity pastāvīgais draugs, biežs Rīgas viesis no Japānas – Taichi Goto. Šogad varēsim vērot viņa tiešraidi no Tokijas, kas veidota kopā ar Tadaši Iwamoto, par Sumida ūdensmalas izveidi Tokijā. Mūsu dienvidu kaimiņus pārstāvēs Živile Šimkute, pilsētas plānošanas uzņēmuma MASH studio vadītāja Lietuvā, bet Gentes un Rīgas mobilitātes ekosistēmas salīdzinās Angelo Meuleman no Beļģijas.
Ikviens varēs piedalīties hakatona rezultātu novērtēšanā ar Facebook tīkšķi vai nosūtīt savu lielo Daugavmalas ideju epastā [email protected] Balvu fonds – 5000 eiro.
Hakatona žūrijā: trīs šī gada ārvalstu viesi, no Latvijas Sustento un Gunta Anča, Neils Balgalis, Pauls Timrots, Einārs Jaunzems no Rail Baltica projekta.
Mājas lapa: https://madcity.lv/.
Pasākumu arhīva materiāli: https://madcity.lv/archive/2019/