Hakatonā uzvar iecere attīstīt Čiekurkalna ūdenstorni

0
595

Aizvadītās nedēļas nogalē noslēdzās pilsētvides hakatons jeb ideju talka Riga City Challege 2021, kurā par uzvarētājiem tika atzīta un Rīgu starptautiskajā konkursā Barselonā pārstāvēs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studentu komanda, kas rosināja Čiekurkalna ūdenstorni pielāgot planetārijam, viesnīcai un kafejnīcai, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Otro vietu ieguva studentu komanda Dream team, kuru pārstāvēja studenti no Latvijas Universitātes, RTU un Banku augstskolas. Komanda rosināja Zunda kanālu iedzīvināt ar ārtelpas kino vasarā un slidošanas iespējām ziemā. Komanda uzsvēra, ka šeit ir 7000 studenti un būtu jādomā par studentu vajadzībām pielāgotu ārtelpu un pakalpojumiem. Pirmo un otro vietu ieguvušās komandas arī ieguva 500 eiro balvu.

Hakatonā tika prezentētas arī citas idejas, piemēram, Dreiliņkalnā izveidot gaismas taku ar gaismas objektu tā virsotnē, kas būtu kā identitātes zīme šai vietai un motivētu cilvēkus pārvietoties. Divas komandas piedāvāja apaļus pontonus Zunda kanāla apdzīvošanai, un Daugavas krastmalā stāvvietu vietā paredzēt vietu kafejnīcām un veikaliņiem.

“Uzskatu, ka šādas ideju talkas ir jēgpilnas visām iesaistītajām pusēm – no pilsētas puses mēs rodam jaunas idejas vietām, kurām nepieciešami uzlabojumi, savukārt studentiem tā ir iespēja strādāt ar īstiem izaicinājumiem un uzlabot savas spējas strādāt komandā un rast inovatīvus risinājumus,” norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone.

Riga City Challenge uzvarētāji prezentēs savu ideju FUSE City Challenge lielajā finālā Barselonā (Spānija) – ceļa un izmitināšanas izmaksas segs organizatori. Fināla posms notiks no 21. līdz 23.novembrim. Finālā būs jātiekas ar komandām no trim Eiropas pilsētām – Evoras (Portugāle), Kauņas (Lietuva) un Ļubļanas (Slovēnija). Lielajā finālā komandas turpinās attīstīt savu ideju un cīnīsies par 2000 eiro lielu naudas balvu.

Riga City Challenge 2021 organizē Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Rīgas dome, Kimitisik B.V. un EIT Urban Mobility.